Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?




Autorius Tema: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą  (Skaityta 179455 kartus)

Neprisijungęs vyras16

  • Įrašai: 360
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kitas miestas
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #300: 2013 Lapkričio 17, 21:37:39 »
Na ji pirma reikia susitvarkyt nes trosas nupuves :D

Neprisijungęs RACKUS

  • Įrašai: 728
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Alytus
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #301: 2013 Lapkričio 17, 21:40:15 »
tai matai beda neviena :-]

Neprisijungęs o

  • Įrašai: 232
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Aš dar nepasirinkau miesto
perskaiciau viska ir nelabai aisku tapo.Tai V8 4.2 automate yra 3 kartos q ir nera blokiruotes.Tai reiskia,kad pagrindinai labiau varo galiniai ratai,o priekiniai padeda?Nes pas mane slapioje zoleje taip buvo.O gal kaltas ABS nes skydelyje jis sviete? Vel isjungus ir ijungus ta mygtuka , kuri laika nesviecia

Neprisijungęs RACKUS

  • Įrašai: 728
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Alytus
perskaiciau viska ir nelabai aisku tapo.Tai V8 4.2 automate yra 3 kartos q ir nera blokiruotes.Tai reiskia,kad pagrindinai labiau varo galiniai ratai,o priekiniai padeda?Nes pas mane slapioje zoleje taip buvo.O gal kaltas ABS nes skydelyje jis sviete? Vel isjungus ir ijungus ta mygtuka , kuri laika nesviecia
tai skaityk tema dar karta (+)

Neprisijungęs o

  • Įrašai: 232
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Aš dar nepasirinkau miesto
o ne paprasciau yra paaiskint? :think: :-]

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
pas tave kaip ir visur kvatro trys reduktoriai, kaip supratau tau įdomu kaip veikia vidurinis.

įsivaizduok 1 ir antros kartos glaainį reduktorių, su opendiffu ir blokiruote ant jos. blokiruotė valdoma ranka, t.y. mygtuku, kuris blokelyje atidaro vakuumą, tada cilindirukas užtempia blokuojantį žiedą :)

tas pats pas tave, visada varomi visi keturi ratai, bet tai vyksta per opendiffą. Kol mašina stovi kietai ant dangos varomi visi keturi, apkrova visur panaši, buksuos visi keturi davus kruopų, o jei ir buksuotų tik priekiniai, galiniai tokia pat jėga stumtų auto į prieki, kokia priekiniai, buksuojantys ratai, priešinasi varikliui, jei taip galima pasakyt. Na sudėtingai čia parašiau.
PVZ:
Pakėlus priekinę ašį suksis priekiniai ratai, vidury yra opendiffas, kaip kad belekurioj FWD auto tarp priekinių ratų.. Todėl su pakeltu priekiu, galiniai nesisuks, o jei tiksliau jie "bandys judint" auto į priekį tokia jėga, kokia priekiniai ratai priešinasi varikliui (o jie beveik nesipriešina, nes kaba ore, na yra tik jų inercija starto metu, kuri bus tokia pat jėga perduota į galą) kas yra vos keli ar keliasdešimt niutonų, to neužteks, suksis priekis.
Na čia buvo teorija apie opendiffą kodėl automobilis varomas 2 ratais kai tarp jų yra opendiffas, nėra tas pats kas varomas auto 1 ratu. Tas pats galioja ir kvatro, kiti sako jei 3 opendiffai (sakykim blokiruotės išjungtos arba jų nėra/neveikia) ir pakėlus vieną ratą mašina nejuda iš vietos, ir žmonės sako kad tai tas pats kas auto varoma 1 ratu. Taip, tas tiesa būtų, bet realiai gaunas taip kad palyginkit kaip ant asfalto juda kad ir minėtas quattro + 3 opendiffai palyginus su fwd
Trumpai, keliais ratais varomas auto, visi ratai stums automobilį ~~tokia pat jėga kokią turi mažiausiai pasipriešinimo turintis ratas.
-------- viskas iki šiol aprašyta viršuje apie opendiffo veikimą be blokiruočių ---
kad išvengti minėtos bėdos, kad būtų naudos iš kvatro yra blokiruotės, pradžiai pas Tave vidury yra blpkiruotė, ji yra hidraulinė - automatinė. Pakėlus priekinę ašį ant donkratų suksis tik priekis nes centre opendiffas, tačiau blokiruotė abs daviklių pagalba pamatys skirtingą ratų sukimosį greitį, kietai užkirs vidurį (na tas kiertumas ribotas pagal tai kiek hidraulika leidžia - čia galėtų dėdė biesas patikslint) ir visas sukimo momentas bus perduodamas į abi ašis, priekį ir galą. Mašina nusivartys nuo donratų

pas v8 automatus centrinė blokiruotė nesuveikia kai:
a) neveikia abs/negyvi davikliai
b) nuspaustas stabdys
c) greitis virš 100kmh
daugiau nepamenu

suprantu dalis apie opendiffus sudėtingai parašyta, bet pasistenk kelis kart persiskautyt, paaiškint būtų paprašiau

---

toliau, kada vidury opendiffas su blokiruote kada reikia tai yra pastovus AWD

tačiau vw syncro ir audi haldex gaidenos sistemos padarė nessamonę, kad viduryje nėra diffo ir stovi tik hidraulinė sankaba, auto fwd, o kada reikia pasidaro kietai prijungtas galas. Kapstantis snieguose tai gal ok, bet važiuojant posūkiu ir praradus sukibimą ir tada tipo įjungus galą kai jau understeerini ir eini į griovį tai būna vėlu ir miršti. Geriau proactive sistema su diffu vidury

Neprisijungęs jankazas

  • Įrašai: 2535
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
tačiau vw syncro ir audi haldex gaidenos sistemos padarė nessamonę, kad viduryje nėra diffo ir stovi tik hidraulinė sankaba, auto fwd, o kada reikia pasidaro kietai prijungtas galas. Kapstantis snieguose tai gal ok, bet važiuojant posūkiu ir praradus sukibimą ir tada tipo įjungus galą kai jau understeerini ir eini į griovį tai būna vėlu ir miršti. Geriau proactive sistema su diffu vidury
Mano suvokimas apie Haldex buvo labai panasus kol nenusipirkau auto su juo  :bedantis:
Tai kas parasyta auksciau ko gero galioja pirmom Haldex kartom, t.y. pasyviom (1998-2004), kai jo konstrukcija numate galimybe pajungti galini tilta tik kai prasisuka priekinis.
Pradedant nuo 3 kartos (2004>) aktyvus haldex leidzia valdyti galini tilta visiskai nepriklausomai nuo priekinio tilto prasisukimo, t.y. kada ir kiek perduoti i gala pilnai valdo kompas.
Beje paziurek Domai FAQ Haldex gamintojo puslapyje, man tiesa sakant tai buvo atradimas  :G :
"How much power goes to each wheel if I am driving straight forward with a constant speed of 100km/h?
Answer   
The Haldex coupling will constantly transfer some of the engine torque to the rear wheels. However, driving straight at about 100km/h with no major wheel slip does not require much torque transfer from a performance point of view. Instead the torque transfer can be optimized for low fuel consumption. In such a situation, about 10-15% of the total propulsion torque is transferred to the rear axle. However this is very dependent on the calibration of the particular vehicle model, which is customized for every customer. "
http://www.borgwarner.com/en/Haldex-AWD/Pages/FAQ.aspx

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
ok persistengiau, jo su senais synkro taip buvo, tokiu atvėju viskas nuo softo priklauso, turint omeny posūkiuose kaip kas veikia

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
ok persistengiau, jo su senais synkro taip buvo, tokiu atvėju viskas nuo softo priklauso, turint omeny posūkiuose kaip kas veikia

Patvirtinu dėl haldex. Vazineju su auto katra turi 4 kartos haldeksa. jokio lago eksploatacijoje nesijaucia. taigi su laiku yra isprestos sios problemos.

defender- o su v8 galima ir burnouta padaryt :bedantis: ant sauso asfalto neiseis, ant slapio gal, o ant sniego - 100 proc. Taip yr del to, kad nuspaudus stabdi centras veikia kaip open difas, stabdziai priekinius ratus stabdo labiua nei galinisu, taigi galiniai ratai užsivelia. Tik reik daryt su protu - visgi automatas :)

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
biesai, o mane kaip visada teorines peripetijos domina.
V8 automato hidraulines blokiruotes kietumas.. Koks jis yra? Na pvz 1 ir antros kartos vakuumo pagalba uztraukiamas ziedas, tai 100 prc kieta blokiruote yra tiek kieta kiek ziedo metalas pvz :D
o v8 juk hidrauline sankabele, ji irgi gali laabai kietai sukabint? Tokia pat kaip kad pvz pavarom naudojama? Ar slabnesne?

Neprisijungęs o

  • Įrašai: 232
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Aš dar nepasirinkau miesto
Aciu,vyrai uz labai issamius paaiskinimus ir patarimus. (h) (y) net nuotaika pakyla kai taip aiskiai viskas surasyta.Dekui

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
biesai, o mane kaip visada teorines peripetijos domina.
V8 automato hidraulines blokiruotes kietumas.. Koks jis yra? Na pvz 1 ir antros kartos vakuumo pagalba uztraukiamas ziedas, tai 100 prc kieta blokiruote yra tiek kieta kiek ziedo metalas pvz :D
o v8 juk hidrauline sankabele, ji irgi gali laabai kietai sukabint? Tokia pat kaip kad pvz pavarom naudojama? Ar slabnesne?

niekada gyvenime nepavyko susikabinusio centrinio difo priversti prabuksuoti prie jokiu eksploatacinių sąlygų (įskaitant ir visos važiuoklės gumų suplėšimą bebandant tai ir kitus veiksmus padaryt). Niekada gyvenime neteko matyti veskes su buksuojanciu centriniu difu ar kaip nors kitaip sugedusiu (na jei neskaitysime, kad jis nbeveikia dėl netvarkingo abs ar kitu sistemu, kurios įtakoja jo darbą). Teko matyti kad prie zveriškų apkrovų nulužinėja galinio torseno karūnos dantukai (driftas stačiu kampu ant visiškai sauso asfalto su geru sukibimu prie ~80 km/h greičio) - bet centrinis difas be jokių pakitimų. Taigi pagal mano patirtį - centrinė blokiruotė - eternal, amen  :D

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
aišku. o kad jau tave pagavau tai gal gali pakomentuot ar šitam diffui pyfdiec? Mano vidurinis audi 200 II kartos, ar toks laisvumas normalu?
Audi 200 20v quattro torsen differential - excessive play

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
Susilaikysiu nuo komentarų, nes ...... nežinau :-) Aš labiau "lakūnas bandytojas" vaikystėje buvau, katras kažkiek suvokė pagrindinius automobilio veikimo principus ir šiek tiek tepale ir benzine nagus mirkė....

Neprisijungęs Lucifer

  • Įrašai: 4708
    • Žiūrėti profilį
aišku. o kad jau tave pagavau tai gal gali pakomentuot ar šitam diffui pyfdiec? Mano vidurinis audi 200 II kartos, ar toks laisvumas normalu?
kai V8 galini reduktoriu turejau su nusuktais dantraciais, tai buvo dar ne toks laisvumas :-] bet kai paemiau kita galini reduktoriu, jis jokiu barskejimu ar laisvumu neturejo. Manau pats supranti, kad transmisijoj toks laisvumas yra perdidelis, atsiranda smugiai jungiant begius (atleidinejant sankaba). Jei ir idesi kita torsena idialu, su minimaliu laisvumu, kuris nesijaucia ir naudosi 4 varomus normaliais rezimais, tai yra startais kietais nuo 5000rpm, tai ir kitas po kazkiek laiko panasu laisvuma tures, nes jie tam perminksti pastebejau, ir nenuostabu, nes toks pats stovejo ir pas silke ir pas 200 (abi su 2karta quattro) ir pas v8 5begias dezes (gal del silkes ir klystu, bet turbo tai tikrai). Dar prisimenu kazkur buvo informacija, kad leistinas laisvumas per visa transmisija yra ar ne 15laipsniu? gal kas patikslins, bet vadinasi ant pakelejo pakeltai masinai viena rata pasukus 15laipsniu, kazkuris kitas ratas irgi turi pradet suktis ;)
« Paskutinį kartą keitė: 2014 Sausio 13, 13:59:15 sukūrė Lucifer »

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
na matai pas mane tai čia toli gražu ne viskas paprasta. torsenas ir galinis jau pakeisti, tipo galinis labai geras ale beveik be laisvumo, o torsenas neaišku koks buvo. jį siunčiau į vilnių patikrinimui (tipo išardė ir apžiūrėjo - 300lt :facepalm:) kai pats reduktorius virš 100 kainavo :D

pakeitus reduktorius laisvumas dar liko, šiek tiek sumažėjo, bet didžioji dalis liko, meistras sakė kad visos granatos geros. Belieka dėžės viduriai, priekinis diffas.

esu laikinai nuleidęs rankas

beje replacement torseno ir galinio neturėjau rankose nes viskas vyko, įskaitant pirkimą patikrinimą ir pakeitimą, nes aš buvau ne lt kol tai vyko

Neprisijungęs Kipšas

  • Įrašai: 1
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
Gal kas galit paziureti kokiu numeriu priklausytu abs blokas siai audi?Dekui is karto  :-)
WAUZZZ8DZVA019687

Neprisijungęs Dainius123

  • Įrašai: 9
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #317: 2014 Gegužės 21, 10:50:14 »
Sveiki,  A8 4.2 , reduktoriaus galine guma(granata) tinka tik nuo 4.2 ar ir nuo silpnesniu varykliu?:) dekui isanksto.

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #318: 2014 Gegužės 21, 11:04:24 »
metai, vidinė ar išorinė, nesvarbu ar yra skirtumas ar ne, tingiu ieškot ir speliot programoj, jei nori pagalbos

partsbase.org gali pats pasitikrinti. panašu kad tinka nuo visko bet reikia info daugiau

ir guma ar visa granata domina, nesupratau


Neprisijungęs Vytas.G

  • Įrašai: 92
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Prikeliu tema, nlb suprantu kokios kartos Quattro pas maniske S3 99'? Zinau kad stovi haldex - tai jis ten dar TUPAS kaip syncro ar jau puse galo? :) Pirmoji mano AWD auto, tai eksplotuojant nieko kazko blogo nepastebiu - sukabina lyg tvarkingai ir laiku.. Ar cia reikia atsisesti uz Quattro vairo be haldex kad suprasti kame skirtumas? :)

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
ativirai pasakius.. nesuprasi lengvai. normali ta sistema, trūkumų turi, bet nėr ji bloga, taip haldex 1 karta pas tave
Haldex Generation I automatic all wheel drive system - electronically controlled Haldex multi-plate hydraulic clutch, located near the rear differential. Normally front wheel drive vehicle. It detects the need of all wheel drive at 1/8 of the wheel spin and transfers up to 100% of torque to the rear axle.

Neprisijungęs norgevas

  • Įrašai: 87
    • Žiūrėti profilį
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #321: 2015 Balandžio 25, 22:33:20 »
gal kas pasakytu ar tai turetu buti... a3 2002 1,8t q is kiemo isvaziuojant atbulomis ir susukius stipriai vaira, susiblokuoja ratai ir pasikasineja. ypats jei ant skaldos, o ant asfalto neygudus gali ir uzgesti, nes dusina varikly, reikia speti su sankaba suzaisti. ar taip turetu buti. istiesu bedos nera, nes jau 3 metai taip, tai pripratau. tik uzkniso, nes pastoviei mano kiemas buna israusinetas

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #322: 2015 Balandžio 26, 13:01:29 »
haldeksui pisdauskas? ar bandei nuo jo klaidas nuskaityt?

Neprisijungęs norgevas

  • Įrašai: 87
    • Žiūrėti profilį
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #323: 2015 Balandžio 26, 13:10:35 »
nea, tik 2 sykius audi centre keiciau Haldex tepalus ir filtra, tai man jie visiskai nieko nesake, o sitaip vyksta jau nuo ysigijomo...  +-4m.

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18258
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Re: Visa tiesa apie keturių ratų pavarą
« Atsakymas #324: 2015 Balandžio 26, 13:13:06 »
o kurie ratai susirakina, galiniai, priekiniai, ar visgi abi ašys susikabina? reikėtų daugiau info bėdai spręsti

 

Related Topics

  Antraštė / Pradėjo Atsakymai Paskutinis įrašas
4 Atsakymai
1957 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2009 Lapkričio 08, 20:34:50
sukūrė Arturiuxv6
0 Atsakymai
2653 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2010 Kovo 14, 00:47:26
sukūrė Žiedinis
34 Atsakymai
18052 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2011 Spalio 20, 20:36:14
sukūrė supramonas