Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?
Autorius Tema: Apie Quattro  (Skaityta 14483 kartus)

Neprisijungęs mazhylis

  • Įrašai: 8678
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
Apie Quattro
« Topic Start: 2007 Lapkričio 13, 19:36:36 »
Trumpas Quattro sistemos ir Torsen diferencialo aprašymas.

Gamintojo interneto svetainė: http://www.audi.com/
Susijusi interneto svetainė: http://www.torsen.com/ 
1980 metais Audi pristatė sistemą pavadinimu Quattro. Tai buvo sistema varanti visus keturis automobilio ratus ir tais pačiais 1980 metais ji buvo pradėta montuoti į Audi Quattro automobilio modelį, šiais metais Audi švenčia 25 metų jubiliejų nuo pirmo Audi automobilio pagaminimo su Quattro sistema. Iki šios daugelis gaminamų Audi automobilių yra aprūpinami ne tik būdinga Audi automobiliams priekinių ratų pavara, bet ir Quattro visų keturių varomųjų ratų pavara. Beje, su šia sistema Audi debiutavo Pasaulio Ralio Èempionate kur savu laiku rodė pakankamai įspūdingus rezultatus iki šiol daugelis Audi gerbėjų prisimena vienus iš pirmų Audi sportiškų modelių tokių kaip Audi Sport Quattro, Audi S1 ir kitų kuriuose buvo montuojama Quattro sistema išskirianti juos iš kitų automobilių.

Audi automobiliuose su tradicine Quattro sistema variklis yra sumontuotas išilgai ir visą galią per pavarų dėžę perduoda į centrinį (tarp ašinį) diferencialą iš kurio galia perduodama į priekinę ir galinę automobilio ratų ašis. Šis diferencialas buvo pakankamai primityvus ir jo blokavimas buvo rankinis. Bet nuo 1987 metų Audi į automobilius su Quattro sistema pradėjo montuoti modernesnį tarp ašinį diferencialą kuris vadinamas Torsen (torque sensing – reaguojantis į sukimo momentą). Šis diferencialas esant optimalioms sąlygoms paskirsto visą variklio perduodamą galingumą 50/50 per priekinę ir galines ratų ašis, tai padeda išvengti ratų prasisukimo, slydimo ir panašių neigiamų faktorių, tiek greitėjant, tiek važiuojant slidžia kelio danga, primityvesni diferencialai sureaguoja tik tada kai kurios nors ašies ratai prasisuka. Torsen diferencialas pakankamai greitai reaguoja į variklio perduodamos galios ir apsukų pokyčius, esant ekstremaliom situacijom 75 procentai viso variklio galingumo gali būti perduota į kurią nors vieną iš abiejų ašių, priklausomai nuo to kokios kelio dangos sąlygos ir kokį galingumą tą momentą per greičių dėžę variklis perduoda į centrinį diferencialą. Galios paskirstymas tarp vienos ašies ratų irgi tapo šiek tiek modernesnis pradedant nuo atvirų, besiblokuojančių diferencialų baigiant šiuolaikiniais elektronikos valdomais besiblokuojančiais diferencialais.

Torsen diferencialas (beje tai yra riboto praslydimo diferencialas) buvo sukonstruotas JAV kompanijos Vernon Gleasman. Šio diferencialo pagrindinė užduotis reaguoti į skirtumus tarp ašių sukimosi greičio ir perduoti daugiau galios į tą ašį kuri sukasi lėčiau. Jei Torsen diferencialas naudojamas ne kaip tarp ašinis, o kaip diferencialas valdantis ratų ašį vienam ratui pakilus į orą ir laisvai sukantis į kitą ratą galia nebus perduodama ir diferencialas bus atviras (neblokuotas). Torsen diferencialai daugiausiai yra pritaikyti Audi automobilių gamyboje, bet taip pat buvo montuojami į kitus automobilius, tokius kaip Hummer H1 (civilinė versija), BMW Z3, Honda S2000, Lexus RX300/IS300/GX470/SC430, Land Rover Range Rover, Mazda RX7/MX5 (Miata), Toyota Supra/RAV4/4Runner/Celica GT-4, VW Passat 4Motion ir kitus.

Grįžtant prie Quattro sistemų reiktų paminėti, jog kai kurie naujausi Audi automobiliai turintys Quattro sistemą ir variklį bei greičių dėžę sumontuotą skersai turi šiek tiek kitokią variklio galios perdavimo į varančiuosius ratus konstrukciją. Tokioje sistemoje yra pastoviai varomi tik priekiniai ratai, bet sureagavus elektronikai į ratų prasisukimą priekinėje ašyje Haldex sankaba skirta pajungti galinį tiltą ir perduoti jam dalį ar net visus 100 procentų variklio perduodamos galios. Tokia sistema dažniau sutinkama Volkswagen automobiliuose su visų ratų pavaros sistema 4Motion išskyrus automobilį Passat B5 kuris naudoja kaip ir dauguma Audi automobilių Torsen diferencialą.

Praktika rodo jog visų keturių ratų pavara Quattro suteikia vairavimui daugiau stabilumo ir saugumo esant net labai nepalankioms kelio dangos sąlygoms, taip pat ši sistema padeda lengviau įveikti kelyje esančias kliūtis tokias kaip sniego pusnys, slidžios įkalnės ar permirkusios gilios molio balos. Pajudant iš vietos galimas efektyvesnis galios panaudojimas, nes ratų prasisukimo galimybė yra daug mažesnė nei automobilių su vienu varančiuoju tiltu.
Šaltinis: http://www.nr1.lt


 

Related Topics

  Antraštė / Pradėjo Atsakymai Paskutinis įrašas
8 Atsakymai
10899 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2010 Vasario 20, 00:34:37
sukūrė speedas
24 Atsakymai
3053 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2011 Gruodžio 20, 00:24:57
sukūrė jankazas
0 Atsakymai
554 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2015 Balandžio 09, 21:45:44
sukūrė darukassss