Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?




Autorius Tema: Quattro techninė klausimų ir atsakymų tema.  (Skaityta 364561 kartus)

Neprisijungęs Gedis

  • Banned!
  • Įrašai: 13709
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Klaipėda
tai Biesas ir sako, kad jis asmeniškai dėl savęs norėtų tik su ABS'u, skaityk dar kartą, ir jei reikia dar kartą  (+) (+)
Beje, Biesai, geresnio pavyzdžio kaip su dviračiu kažin ar beeitų sugalvot  (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
na gedis tikslus kaip visada :D specialai savo tekste kodavau zodzius, kad nieks neprisikabintu, tsakant stengiuasi aiskiai isireiksti, nes tikrai galvojau, kad tokie radikalizmai sukels emociju....

beje domai, kaskada Iq karta sudare 100 proc, tik visokie teslagalviai pamirsdavo isjungti blokiruotes (manau visiskai naturalu teslagalviams) isvaziave is purvyno ant asfalta ir jausdavo koki tais diskomforta, po kol susigaudydavo kame reikalas. Be to tiems patiems teslagalviams buvo nepatogu galvoti ir reikiamu momentu kaska ijungti, kaska isjungti..... tinginiai reikalavo progreso ir kad kaskas uz juos viska darytu...... taip ir viskas isivyste.... savaime suprantama tai buvo neisvengiama.

Kaip sakoma - visi isradimai padaryti tinginiu (kaskas tingejo su teptuku isdazyti kambari - tai sugalvojo dazymo voleli, veliau tinginiai dar labiau tinget pradejo - sukonstravo dazymo voleli i kurio kota prisitraukia dazu ir dabar jo nereikia mirkyti voneleje ! o patys didziausi tinginiai dabar uzsidare laboratorijose konstruoja robota, kuris pats savarankiskai gales dazyti sienas, be to pats nusipirks dazus. Siaubas kaskoks). Pasikartosiu - kazkurioje vietoje turi buti gana, nes nueisim velnias zino kur...

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Ne taip mane supratot! Aš suprantu, kad tai Bieso nuomonė, ir čia viskas tvarkoj :) Bet aš ne tą omeny turėjau.

"Pasikartosiu - kazkurioje vietoje turi buti gana, nes nueisim velnias zino kur..."

Ar ESC/EDL yra velnias žino nuėjimas kur? Taip, pilnai suprantu kodėl Tau I q karta labiau tinkama, ir aš su Tavim beveik sutinku. Bet duosiu pvz.: juk I quattro karta nėra tokia stabili, kaip IV, ar ne? Čia važiuojant asfaltu. Juk naujos mašinos kuriamos KELIUI o ne BEKELEI. Ir tokių vairuotojų, kuriems ji reikalinga KELIUI yra 90%, gal daugiau. Ar tai tikrai regresas? Užpjauk skersą aštunkę prikruštą visokios elektronikos (variantą su ESC) ant posūkio ant asfaltinio kelio na gal + smėliukas ir kokį 1983m. I quattro kartos automobilį. Koks rezultatas? Aštunkė į vietą atsistos greičiau nei I q kartos savininkė. Na gerai, Tu pastatysi gal greičiau I q kartos savininkę tiesiai:D Patikslinsiu, duok man, nepatyrusiam, užpjaut. Tada abi nulėks :D na jei rimtai, tai vistiek vidutinybės/tinginiai ARBA nepatyrę vairuotojai (prašau tik nejunk šių katekorijų į vieną grupę, bent iš pagarbos man, nepatyrusiam) lengviau sulvaldys aštunkę. O TOKIŲ YRA DAUGUMA.

Juk žmonės miršta dažniau nulėkę nuo kelio [juos būtų išgelbėję elektronika, na čia tendencija, ne tikslus faktas], negu užklimpę bekelėje ir paskendę šuduose, moliuose, iš kurių būtų išvažiavus I q kartos savininkė, kur strigtų nauja, graži aštunta :-]

Net aš ir pats būdamas nepatyres ant q norėčiau Audi su šia technologija, turiu omeny I arba II karta labiau, negu su III, IV ar haldex karta. T.y. aš ir pats nenorėčiau daug elektronikos. Ne dėl drožimo. Tiesiog taip įdomiau vairuoti.

Man užkliuvo ta mintis, kad šis procesas yra regresas. Sutik su manimi, juk tai nėra regresas! Tu žiūri labai iš vartotojiškos pusės :)
« Paskutinį kartą keitė: 2008 Balandžio 23, 16:46:05 sukūrė domas »

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
žinok domai tu esi teisus. visiškai. Èia matai gaunasi taip, kad yra kelios ir net keliolika teisybiu. pas kiekviena žmogu yra sava teisybe. tikrai nesiruošiu ginčytis kieno teisybe teisingesne (taip pasaulyje ir karai atsiranda), taciau smagiai padiskutuoti tikrai galime.

Del regreso - tai yra regresas tik mano akimis, kadangi as masinas lauzau, esu chuliganas (cia viskas perkeltine prasme), labai domiuosi ju galimybiu ribomis ir reikalauju paklusimo šimtas proc. Kai man pakliuna masina su elektronika - ji jau man nebeleidzia daryti tai ko as noriu - noriu skersas isimti posuki - o ji man variklio galia pradeda riboti ir t.t. pasitikiu dazniausiai tik mechanika, nes ji visada elgiasi vienodai ir nuspejamai.

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
vilkeliu tu ant sniego tikrai pasisuksi, stabdziams suvienodinus ratu sukimosi greiti ir toliau spaudziant gaza tu juos tolygiai prasukinesi, jeigu koks vienas kitas ratas issisoks su per dideliu sukimosi greiciu, jis bus prigesintas ir kiti ji pasivys. taigi taip pat imanoma situacija, kad prasisuktu visi keturi ratai (t.y. visi vienodai netektu sukibimo), na o pasukes vaira galesi megautis "vilkeliu". Taciau vel gi teko girdeti (apie naujesnes q kartas (eina jos po perkunais) ismanau daugiau teoriskai nei praktiskai), kad susukus vaira ir praslydus bent vienam ratui (velgi tas kaskiek, matyt yra suvestos i kompa protingu dedziu tolerancijos ribos) yra ribojamas variklio galingumas ir jis buna iki tol kol neatitiesini vairo. Teko kaska panasaus patirti su viena A8. Tai yra padaryta turbut del to, kad sumasinti uzsimusimo galimybe, kai koks netycia  paspaudzia per daug pedaliu apsisukinedamas.

Dėl to variklio galios ribojimo. Manau, kad ten kur yra stabilumo kontrolė, ten ir riboja galią. Juk ESC ne tas pats kas EDL. Kažkada žaidžiau su aštunke kur yra EDL, bet nėra ESC. Nustebau, kad visi 4 ratai susivienodina, bet praslysta. Èia taip vos neatsitiko incidentas man su ja, kai galvojau, kad jei yra EDL, tai bus ir ESC. Oi, kaip klydau, tą supratau kai posūkyje užsinešiau ne juokais [pilna istorija A8 sikiltyje] :s

Tai šiaip šis variantas nėr blogas. EDL Gerai atleika savo darbą, aišku tai nėra kokia I ar II karta, kur viskas dar smagiau. Tačiau privalumas tas, kad iki 98 m. jos ėjo be ESC, kuris neribojo variklio galios. Tai vos su 97 m. modeliu nepribridau. Bet dar kart kartoju: EDL nėra taip blogai, kaip ESC [vairavimo malonumo požiūriu].

Teko minimaliai vėžintis su 2002 m. automatine A6 2.5TDi 132kW su 4 kartos quattro + ESC. Variklis pakankamai galingas praslydimui, bet net ant žvyriuko, ratai neprasisusko nė trupučio. Stovi vietoj, įsijungi D, nuspaudi dugną, ir dačikai patys nusprendžia, kiek varikliui maksimaliai vystyti galios, kad nepraslytų. Iš vienos pusės, tai buvo įdomu. Nors ir nemegėjas drožt, bet šis variklio galio ribojimas man nepatiko. Beje, šios mašinos savininkas minėjo viena trūkumą - lenkiant nelygiame kelyje kai slidu, sunku grįžt į savo juostą, nes ESC tą grįžimą vertina kaip potencialų slydimą ir stabdydama atitinkamus ratus priešinasi vairo sukimui.

žinok domai tu esi teisus. visiškai. Èia matai gaunasi taip, kad yra kelios ir net keliolika teisybiu. pas kiekviena žmogu yra sava teisybe. tikrai nesiruošiu ginčytis kieno teisybe teisingesne (taip pasaulyje ir karai atsiranda), taciau smagiai padiskutuoti tikrai galime.

Del regreso - tai yra regresas tik mano akimis, kadangi as masinas lauzau, esu chuliganas (cia viskas perkeltine prasme), labai domiuosi ju galimybiu ribomis ir reikalauju paklusimo šimtas proc. Kai man pakliuna masina su elektronika - ji jau man nebeleidzia daryti tai ko as noriu - noriu skersas isimti posuki - o ji man variklio galia pradeda riboti ir t.t. pasitikiu dazniausiai tik mechanika, nes ji visada elgiasi vienodai ir nuspejamai.

Na aš suprantu Tave dabar. Tiesiog man tas 'regresas' užkliuvo, lyg per daug kategoriškas pasakymas.

Išvada: saugokime senus Audi modelius :) Ką mano vaikai vairuos? :/ Negi jie jau norės važiuodami laikyti vairą su vienu pirštu, ir nusistatę autopilote konkretų greitį ir atplaidavę kojas ir bb išvertę važinėt?

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
dar daugiau paaiskinu - sakydamas regresas - neturiu galvoje paciu sistemu. jos tobuleja ir tai yra progresas, taciua kas vyksta su zmogum? kiekviena pagalbine sistema atpratina zmogu galvoti ir bukina jo masinos valdymo igudzius. naujoji vairuotoju karta jau nebemokes turbut vairuoti masinu be siu sistemu.... duosi bormalia masina tai kaip mat i griovi ileks. Regresas su zmonem vyksta - stai ka turejau galvoje

Neprisijungęs Matas_

  • Įrašai: 2051
    • Žiūrėti profilį
gerai cia kalbat vyrai. bet vat pvz man atrodo kad pasiekus kazkoki lygmeni sitam technologiju vystyme tikrai reiktu sustot. esme ta, kad kuriamos , bandomos masinos kurios pacios vairuojasi... va tikrai baugu kad tokia ateitis laukia musus vaiku, o gal net musu senatvej. kita vertus nematau nieko blogo, jei VISOS tos elektronines smegenys butu pvz isjungiamos vienu mygtuko paspaudimu.  :) turim sau "statistiniam vairuotojui" skirta masina, paspaudziam mygtuka ir oplia: turim VAIRUOTOJO masina  :s

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Nu ne. Nenorės statistinis pirkt su tuo mygtuku? Kam jam už jį mokėt? Jau geriau padarys VISAS stistiniam (be mechaninės sistemos, todėl pigiau) ir parduos daugiau, negu su padidinta kaina, bet 10% plačiasnei auditorijai. Nors gal žmonės ir liks prie kažkokių standartų.

Puikus pavyzdys yra automatinė greičių dėže. Juk ji neužvaldė rinkos, liko daug mechaninių. :) Gal ir su kita elektronika taip bus :)

Beje, Biesai, čia kovo mėn uždaviau šitawm forume klausimą, bet kažkaip praslydo neatsakytas, gali pabandyt dabar?

Įdomu. O kaip jūs manot, ar žinot kuris variantas yra praktiškesnis NORMALIOMIS salygomis ant sauso asfalto sukant staigų posūkį, kai tarp galinių ratų stovi torsen. Aš būtent klausiu apie tą konkretų atvėjį, būtent toje idealioje, sausoje situacijoje.

1. Kai stovi torsen, ir vidinis posūkio ratas suka didesnia jėga nei išorinis. (Juk stovi torsenas ir jam sunkiau suktis, visgi didesnė jėga ant jo, mažesnis kelias.)

2. Jeigu ten būtų laisvas difas, ir suktūsi išorinis posūkio ratas, kuris suktųsi lengviau.

Taigi, kuriuo atvėju mažiau prarandama energijos ir sistema [tuo konkrečiu atvėju] veikia tiesiog tobuliau, efektyviau? Nepamiškit, kad kalbama apie idealias sąlygas, vasarą ant asfalto, kai apie slydimą nėra nė minties.
« Paskutinį kartą keitė: 2008 Balandžio 23, 20:40:44 sukūrė domas »

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
nejaugi praslydo ??!!! puslapi da pakartok kuriam tas klausimas, noriu biski atidziau paziureti

Vasaris

  • Svečias
Sveiki,
Jei jau klausimų ir atsakymų tema, gal kas nors norėtų pasipasakot/parodyt, kaip Coupe Quattro B3 pasikabinę galinį bakelį esat, kokį pirkot? Vizualiai vietos mažoka net skersai kabinant jį..

Neprisijungęs Sintetic

  • Įrašai: 2712
    • Žiūrėti profilį
Sveiki,
Jei jau klausimų ir atsakymų tema, gal kas nors norėtų pasipasakot/parodyt, kaip Coupe Quattro B3 pasikabinę galinį bakelį esat, kokį pirkot? Vizualiai vietos mažoka net skersai kabinant jį..
as cia naujokas, bet tiek kad sita tema apie quattro sistamas dar susgaudau, manu tau reikia tiesiog kitoj temoj uzklaust....

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
nejaugi praslydo ??!!! puslapi da pakartok kuriam tas klausimas, noriu biski atidziau paziureti

13 psl šioj temoj, #193. Nuoroda į žinutę:

http://audi.aitisfera.lt/index.php?topic=9361.msg115254#msg115254

----------

Èia ne į temą:

Jei pas mane II quattro karta, kaip mano silkėj veiktų torsenas lipant ant borto su priekiu tiesiai, iškart abiem ratais. :D Tiesiog įdomumo dėlei. Ar tik ne galas gautų daugiau sukimo momento tada? Kurie ratai geresnį sukibimą turi/labiau apkrauti yra? :)
« Paskutinį kartą keitė: 2008 Balandžio 24, 00:10:34 sukūrė domas »

Neprisijungęs mmmmindulis

  • Įrašai: 136
    • Žiūrėti profilį
Sveiki,norejau paklausti ar taip turi buti ar ne,nes kai ka nesenai pastebejau , ijungus diff vaziuojant ir sukant vairai i bet kuria puse ,jauciasi galiniu ratu pasipriesinimas ,siaip juk ant posukiu turi abu ratai suktis skirtingai ,vienas daugiau ,o kitas maziau ,tai ka manote?

Neprisijungęs Biesas

  • Įrašai: 4369
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
paspaudus ta knopke ratai sukasi vienodu greiciu ne priklausomai nuo to ar tu vaziuoji tiesiai ar pasuki vaira. placiau ape tai temose i kurias nuorodas pateike domas

Neprisijungęs owas

  • Įrašai: 2952
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
cia del idomumo klausiu, kaip valdosi II karta quattro? pirmoj kaip zinau tai vakumu kakzaip, nes prie blokavimo rankeneles daug salnguciu prijungta.

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Antroj tas pats, gale vakuumines slangutes, o centre vietoj vaakumines sistemos dėtas torsen diferencialas. O kaip pati siostema visa vadinos tai nežinau.

Neprisijungęs owas

  • Įrašai: 2952
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
o yra galimybe antroj akrtoj p[adaryt taip kad torsesnas visa galia perduotu vienai aisia, na kaip pirmoj kartoj nesublokavus

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Šiaip yra forumo skiltis kur visi šie dalykai detaliai paaiškinti. Kadangi žinome, kad torsenas skirsto sukimo momentą į tą ašį, kuriai suktis sunkiau, t.y. didesnė apkrova, tai teoriškai galima sudaryti tokias sąlygas. Norm. sąlygomis šis paskirstymas būna 50:50. Bet jis turi ribą, perskirto maximaliai 80%:20% santykiu. Tai jei priekiui duosi labai mažai sukibimo, o galui labai daug, tai galas gaus 80% viso sukimo momento (kaip minėjau del tos ribos). Èia buvo pirmas būdas. Tačiau jis turi vieną trūkumą, kad jei gu bent viena ašis VISIŠKAI nerodo pasipriešinimo tada jis veikia kaip laisvas diferencialas, ir atiduoda sukimo momentą, tai ašiai, kuriai suktis lengviau (nukrypimas nuo temos: šitas yra išsprendžiama švelniai spustelėjus stabdį). O čia buvo antras būdas. Tačiau jei nori uždrožti, tai natūraliomis (gero arba nelabai gero kelio) sąlygomis, Tau to nelabai pavyks padaryt, manau. Tačiau nepamiršk, kad drožt ir su torsenu, visai smagu. Pvz raunant iš vietos susukus vairą Tave užneš kaip su RWD, nes kai mašina spiriasi staigiai, priekis kyla, galas gauna daugiau sukimo momento, nes prisispaudęs prie žemės, nors ir slysta žymiai daugiau, bet apkrovos irgi daugiau turi, nei priekis. Na čia tik vienas pavyzdys. O kodėl klausi? Šiaip įdomu ar konkretiems tikslams (pvz.: drožimo) nori? Tada ir būtų galima atsakyti konkrečiau.
« Paskutinį kartą keitė: 2008 Birželio 12, 23:10:10 sukūrė domas »

Neprisijungęs owas

  • Įrašai: 2952
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
na galvoju kad su IIq jau neisesi kaip su Iq ant sniego, nes ten tik vienas ratas sukasi, tai labai lengvai sikna slysta ir galima ant zemu apsuku nesiotis po aikste, o su IIq manau jau sunkiau, ten jau automatiskai 2 ratai suksis, tai sukibiams geresnis, o tai jau sunkiau slyst sonu, nebent tapke nuspaudus laikyt
 ir dar pvz antru begiu vaziuojant ir bandant uzsinest su rankiniu, tai jei rankinis veiktu stabdytu galinius ratus, tai kartu stabdytu ir pati varikly? cai su IIq

teisingai Biesas sako Iq geriausia  (+)
« Paskutinį kartą keitė: 2008 Birželio 13, 00:02:16 sukūrė owas »

Neprisijungęs makaule

  • Įrašai: 411
    • Žiūrėti profilį
Gerai sukasi ir II karta ir ne tik ant sniego ;)

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Gerai sukasi ir II karta ir ne tik ant sniego ;)


Būtent. Èia jūm ne 4 ar 5 karta, EDL+ESP :D

na galvoju kad su IIq jau neisesi kaip su Iq ant sniego, nes ten tik vienas ratas sukasi, tai labai lengvai sikna slysta ir galima ant zemu apsuku nesiotis po aikste, o su IIq manau jau sunkiau, ten jau automatiskai 2 ratai suksis, tai sukibiams geresnis, o tai jau sunkiau slyst sonu, nebent tapke nuspaudus laikyt
 ir dar pvz antru begiu vaziuojant ir bandant uzsinest su rankiniu, tai jei rankinis veiktu stabdytu galinius ratus, tai kartu stabdytu ir pati varikly? cai su IIq

teisingai Biesas sako Iq geriausia  (+)


Na taip. Variklio nestabdytų jeigu kažkokiu būdu priekis visiškai neturėtų sukibimo, kas čia sunkokai įmanoma.

Neprisijungęs Matas_

  • Įrašai: 2051
    • Žiūrėti profilį
nu jau nesisuka 4a karta  .. pats gi pasakojai kazkada kaip su A8 ant zvyrkelio dejai per gaza ir staigiai skersas atsistojai  :-]

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
nu jau nesisuka 4a karta  .. pats gi pasakojai kazkada kaip su A8 ant zvyrkelio dejai per gaza ir staigiai skersas atsistojai  :-]
:D :D :D Ten ant truputį žvyruoto asfalto buvo, netyčia :D Matai, ten EDL buvo, ESC nebuvo :) Tai dėl to taip gavos. Na tai aišku sukas, juolab ten 169kW buvo, bet ne taip kaip kokia Q1 kur 2 iš 3 diffai suvirinti yra. Iš esmės, tai viskas sukas. Tiesiog jau ne taip smagiai, kaip q1 ar q2. Matai, ant žvyro ir sniego/golfą kartais apsuku, nors ten ir 55kW :D

kaban

  • Svečias

na galvoju kad su IIq jau neisesi kaip su Iq ant sniego, nes ten tik vienas ratas sukasi

kaska tu cia maisai koks tasu vienas ratas sukas

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Aš taip supratau, kad jis turėjo omenyje, kad I q kartos sukas ratas kai užsėdi ir neįjungi blokiruočių, tai jei nieko nejunginėjant tai II q karta labiau pravaži gaunas, bet jei įjungus blokiruotes tai I quattro akrta pati geriausia tam tiksliui.