Kapstausi toliau. Visgi pulsavimas pasireiškia tik ant benzino kai temperatūra 50-80C. Prie 90 pulsavimo beveik nelieka. Bent jau dabar. Laisvos apsukos tiek dujom, tiek benzinu mažokos (~700). Šaltu oru turėčiau rimtų problemų su šalto variklio gesimu prie tokių apsukų.
Pastačiau reguliavimo varžtelį prie sklendės taip kaip priklauso. Atleidus gazą laisvų apsukų įjungėjas nusispaudžia užtikrintai ir laiku. Nusprendžiau palikt būtent taip, nes visgi ne laisvoms apsukoms reguliuot jis iš tikro yra skirtas. Paprasčiausiai nustatomas laisvų įsijungimo momentas.
Laisvų apsukų vožtuvas pastovėjo benzine, po to dar prapurškiau. Prijungus per potenciometrą vožtuvas sukinėjasi sklandžiai. Taigi veikia. Dviejų kontaktų temperatūros daviklis ant abiejų kontaktų šaltas 900ohm-1kohm. Pagal grafiką lyg ir turėtų būti dvigubai daugiau. Prie 90 C abu kontaktai 200 ohm. Tiksliai tiek kiek turi būti. O tas vieno kontakto daviklis iš apačios rodo apie 80 ohm. Niekaip nerandu grafiko jam tai nežinau kiek turi būti realiai.
Reikės kada pabandyt pamatuot lambda ir oro matuoklės potenciometro įtampą ir jos kitimą. Gal takelis padilo. Bet ar dujoms tas nesijaustų?
Dabar artimiausiom dienom varysiu pagal išmetimą pareguliuot mišinį benzinui. Įdomus dalykas, kad šiek tiek pavėlinus trampliorium degimo kampą pulsavimas dingsta (stovi paankstinta kažkur ant 20 laipsnių. Taigi kompas pats reguliuoja degimo kampą kažkur 12-28 laipsnių diapazone). Deja su pavėlintu degimu variklis dirba su silpna vibracija ir paspaudus gazą reakcija pastebimai vėluoja, apsukos ima kilt ne iš karto ir su tokiu virpesiu lyg cilindras vienas nedirbtų. Taigi viena iš naujų minčių, kad tas pulsavimas gali būti ir dėl netolygaus degimo kampo reguliavimo. Kompas nesugeba stabiliai išlaikyti degimo kampą laisvoms apsukoms ir pavėlina, po to vėl bando paankstint. Patikrint to negaliu, nes neturiu stroboskopo. Autoservisuose kur tik klausiau irgi niekas nebeturi.