Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?




Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Temos - Lomberg

Puslapiai: [1] 2
1
Sveiki parduodu arba keiciu i alu nereikalingas dalis. Prisegu foto

3
Botnijos įlankoje, taip pat ant užšalusios Baltijos jūros paviršiaus galingą RS6 sedaną vairavo „Nokian“ padangų gamintojo paskirtas vairuotojas Janne Laitinenas. V10 jėgainę su dviem turbokompresoriais (580 AG) turintis automobilis buvo apautas dygliuotomis 225/35 R20 97 T XL „Nokian Hakkapeliitta 8“ padangomis.
Šiek tiek įdomios statistikos iš naujo Guinnesso rekordo: „Nokian“ specialistai tvirtina, kad beveik 336 km/h greitį išvystęs automobilis per sekundę nuvažiavo po 93 metrus, o kiekvienas padangos dyglys per sekundę ledo paviršių palietė po 43 kartus.

„Audi RS6“ ant užšalusios Baltijos jūros
Guinnesso rekordą pasiekti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Mat, maksimalus greitis fiksuojamas vieno kilometro ruožo pradžioje ir pabaigoje. Bandymas kartojamas du kartus. Abu užfiksuoti greičiai sudedami ir padalinami iš dviejų – išvedamas vidurkis. Gautas rezultatas ir yra laikomas maksimaliu greičiu.
Tačiau tai – dar ne viskas. Pajudėjusiam automobiliui skiriama valanda laiko – per tokį periodą fiksuojamas rekordas. Pranešama, kad rezultatas užskaitomas tik tuo atveju, jeigu valstybėje, kurioje vyksta bandymai yra parduodamos tokios padangos. Tuo tarpu ledo paviršius turi būti susiformavęs natūraliai, be jokių cheminių mišinių.
„Nokian“ dabar bus žinoma ne tik kaip žieminių padangų išradėja, bet ir kaip greičiausių žieminių padangų gamintoja.

Video:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VW5GMsT32RM
Saltinis: http://www.15min.lt/naujiena/gazas/gatve/audi-rs6-su-nokian-padangomis-pagerino-pasaulio-rekorda-ant-ledo-dangos-pasieke-335-7-km-h-221-316264#ixzz2NbNklipK

5
„Audi RS4“ sugrįžta dar galingesnis ir greitesnis. Ir praktiškesnis – universalo kėbulu. Po jo variklio dangčiu tūno atmosferinis aštuonių cilindrų variklis – sveikiname šį nemadingą „Audi“ sprendimą pasirinkti variklį be turbinų.
Šis aštuonių cilindrų V formos variklis nėra visai naujas – jis jau montuojamas RS5 modelyje. Lyginant jį su praeitos kartos RS4 modelyje naudotu motoru, jis yra 30 AG galingesnis ir pasiekia 450 AG ties 8250 aps/min. Kadangi tai ne turbinomis maitinamas agregatas, jo sukimo momentas yra labai „žemiškas“ – 430 Nm (pasiekiamas nuo 4000 iki 6000 aps/min.).

Gamintojo nuotr./Naujasis 450 AG galios „Audi RS4“ universalas
V8 motoras bus montuojamas su automatine dviejų sankabų „S tronic“ pavarų dėže, o galią siūs į visus keturis ratus per  legendinę „Quattro“ vardo visų keturių varomų ratų sistemą. O ji gabi – į galinius ratus gali siųsti net 85 proc. galios. Standartiniu rėžimu ji sukimo momentą dalina 40 proc. priekiui ir 60 proc. galui.
Pasak gamintojo, iki 100 km/h naujasis RS4 įsibėgės per 4,7 sek. ir pasieks maksimalų Vokietijoje leidžiamą greitį – 250 km/h. Apsilankius specialiuose mokymuose „Audi“ šį ribotuvą „paslinks“ iki 280 km/h atžymos.
Jei kam įdomu, RS4 vidutinės kuro sąnaudos sieks 11 l/100 km. Jei sugebėsite laikytis atokiai nuo maksimalių sūkių.
Kaip ir kiti RS serijos modeliai, šis universalas turi kitaip nei standartiniai A4 suderintą pakabą. Automobilis bus 2 cm žemesnis. Taip pat, jame bus naudojamas naujas elektromechaninis vairo stiprintuvas.

Gamintojo nuotr./Naujasis 450 AG galios „Audi RS4“ universalas
Už efektyvų stabdymą atsakingi nauji stabdžiai su 360 mm skersmens diskais priekyje. Norint efektyvesnių „Audi“ siūlys 380 mm anglies pluošto keraminius su šešių stūmuoklių apkabomis.
Standartiniai RS4 ratlankiai – 19 colių su 265/35 padangomis. Bet nenusiminkite, jei norite didesnių – pasirinkti galėsite ir 20 colių dičkiusus 265/30 padangomis.
„Audi“ sako, kad RS4 bus 20 mm ilgesnis, 24 mm platesnis ir 20 mm žemesnis už standartinį A4 universalą. Viena išmiera jį padidino nauji buferiai ir platesnės ratų arkos.
Oficiali greitojo „Audi“ universalo premjera – kovo pradžioje Ženevos automobilių parodoje. Tačiau kaina (bent Vokietijoje) jau aiški – 76 600 eur arba apie 260 tūkst. Lt.

Saltinis: 15min
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/gazas/naujoves/audi-rs4-universalas-sugrizta-galingesnis-ir-greitesnis-219-196402#ixzz1mRPnQ0jC

8
Naujienos AUDI gyvenime / Audi A1 quattro
« Įrašytas: 2011 Gruodžio 22, 11:34:08  »
Sėkmingąją A1 modelių seriją Audi papuošė tikru brangakmeniu. Dinamiškasis „A1 quattro“, kurio gamyba bus ribojama iki 333 vienetų, turi rimtų ketinimų tapti tikru kompaktinės klasės valdovu.
Automobilio dviejų litrų turbokompresorinis variklis pasiekia 188 kW (256 AG) pajėgumą ir 350 Nm sukimo momentą, perduodamą į visus keturis ratus. „Audi A1 quattro“ 100 km/val. greitį pasiekia per 5,7 sekundės, o maksimalus automobilio greitis – 245 km/val.
„A1 quattro“ ratus suka 2.0 TFSI variklis. 2,0 litro keturių cilindrų „Audi“ variklis savyje derina tiesioginį benzino įpurškimą su turbokompresoriumi. Tarp išskirtinių automobilio savybių pažymėtini reguliuojami įsiurbimo ir du balsuojantys velenėliai, užtikrinantys sklandų motoro darbą. Maksimalus 350 Nm sukimo momentas pasiekiamas 2500–4500 aps./min. variklio sūkių diapazone, o maksimali (188 kW/256 AG) galia išvystoma esant 6000 aps./min.
Kiekviena sportiško keturių cilindrų variklio detalė optimizuota greitam važiavimui ir mažoms degalų sąnaudoms. „Common-rail“ įpurškimas, turbokompresorius su tarpiniu oro aušintuvu ir reguliuojamas alyvos siurblys – tai tik keli pavyzdžiai. Prognozuojama, kad „Audi A1 quattro“ vidutiniškai naudos mažiau nei 8,5 litro 100 km. Bet tuo pačiu automobilis važiuos kaip geriausias sportinis bolidas. Įprastas spurtas iki 100 km/val. greičio užtrunka vos 5,7 sekundės, o maksimalus greitis siekia 245 km/val.

Gamintojo nuotraukos/„Audi A1 quattro“
2.0 TFSI savo galią siunčia į nuolatinės visų ratų „quattro“ pavaros sistemą per preciziškai veikiančią šešių laipsnių pavarų dėžę, įprasmindamas „Vorsprung durch Technik“ mažų automobilių klasėje. Šios sistemos širdis – elektronikos valdoma hidrauliniu principu veikianti daugiadiskė sankaba, kurios diskai sukasi alyvos karteryje.
Važiuojant įprastai, didžiąją dalį variklio galios sankabos perteikia priekiniams ratams. Jei sukibimas čia sumažėja, sankabos akimirksniu gali perduoti didesnį sukimo momentą į galinę ašį.
Spaudimo rezervuaras padeda elektriniam siurbliui sukurti alyvos slėgį. Jei vienas ašies ratas pradeda slysti, jį stabdo elektroninio diferencialo blokatorius (EDL).
Sumanymas sumontuoti daugiadiskę sankabą ant galinės ašies leidžia pasiekti harmoningą ašių apkrovą, o „Audi A1 quattro“ važiuoklė pritaikyta būtent dinamiškam varikliui. Ji sukonstruota daug tvirtesnė nei įprastame serijiniame modelyje. Priekyje panaudota „MacPhersono“ pakabos konstrukcija, gale – keturių svirčių pakaba. Jautrus ir efektyvus elektrohidraulinis vairo stiprintuvas pasižymi sportišku perdavimo 14,8:1 santykiu.
„Audi A1 quattro“ komplektuojamas su 8,0Jx18 lietais ratlankiais. Jie nudažyti „Glacier White“ balta spalva ir pasižymi išskirtiniu turbinų dizainu bei apauti 225/35 dydžio padangomis. Iš vidaus vėdinami stabdžių diskai yra 312 milimetrų skersmens, o juos apgaubia juodos apkabos. ESP stabilumo programa su sportišku režimu gali būti visiškai išjungiama, pavyzdžiui, pasivažinėjimo lenktynių trasoje metu.
Pakanka vieno žvilgsnio į „Audi A1 quattro“, kad suprastum, jog tai labai išskirtinis automobilis. Jis dažomas tik „Glacier White Metallic“ spalva, o jo stogas nudažytas blizgia juoda. Raumeningas priekinis buferis, vienarėmės grotelės ir pertvarėlės irgi nudažytos blizgia juoda spalva. Banguotos detalės priekiniuose žibintuose – sparnai – raudonos spalvos. Grotelės, stogo arka ir galinis dangtis puikuojasi quattro ženkliukais.

Gamintojo nuotraukos/„Audi A1 quattro“
Galiniai langai tamsinti, o stogas nusitęsia į didelį dvispalvį sparną. Juoda spalva akcentuoja galinį dangtį ir difuzorių. LED galiniai žibintai tamsinti. Galinis buferis paryškina išskirtinę išvaizdą. Išmetimo sistema pabaigiama dviem poliruotais dvigubais vamzdžiais kairėje ir dešinėje pusėse, kiekviena iš jų yra 100 mm skersmens.
„A1 quattro“ yra 3 987 milimetrų ilgio, 1 740 milimetrų pločio ir 1 416 milimetrų aukščio – šiek tiek didesnis už modelį, kurio pagrindu sukurtas. Bagažinės tūris siekia 210 litrų, o nulenkus galines sėdynes tūris padidėja iki 860 litrų.
Sportiška, prabanga spinduliuojanti juoda spalva dominuoja „Audi A1“ quattro interjere. Sėdynės ir porankiai duryse aptraukti Silk Nappa oda su kontrastuojančiomis raudonomis siūlėmis. Priekinės „S sport“ sėdynės turi išryškintas pagalvėles, integruotą galvos atlošą ir quattro ženkliukus sėdynių nugarėlėse. Sėdynės pasižymi daugiafunkciniu reguliavimu. Apatinė centrinės konsolės dalis spindi juoda spalva. Vieta kojai pailsinti ir pedalų paviršiai pagaminti iš poliruoto nerūdijančio plieno. Raudonos siūlės įrėmina grindų kilimėlius, o durų slenksčių apdaila papuošta „A1 quattro“ ženkliukais.
Prietaisų skyde yra visa eilė akį patraukiančių dalykų, įskaitant baltas rodykles, raudoną tachometrą, „quattro“ logotipą ir spalvotą vairuotojo informacinės sistemos ekraną.
Daugiafunkcinis sportinis vairas apačioje suplokštintas, aptrauktas oda su kontrastuojančiais apsiuvais ir jame matyti automobilio serijinis numeris. Pavarų svirtis pagaminta iš aliuminio. Daugelis valdymo elementų pasižymi aliuminio išvaizdos apdaila.

Gamintojo nuotraukos/„Audi A1 quattro“
„Audi A1 quattro“ bus galima įsigyti nuo antros 2012-ųjų pusės ir klientams jis bus tiekiamas su visa gausia įranga, kurios daugelis dalykų perimti tiesiai iš prabangiosios klasės, įskaitant „xenon“ plus priekinius žibintus, ilgųjų šviesų asistentą, adaptyvias stabdžių šviesas, LED interjero apšvietimo paketą, šviesos ir lietaus jutiklius, automatiškai aptemstantį salono veidrodėlį, galinę parkavimo sistemą, automatinį oro kondicionierių, signalizaciją, bagažo laikymo paketą, patogųjį raktą ir kruizo kontrolę.
Informacinė ir pramoginė sistema taip pat nepaliks abejingų. Joje – CD keitiklis, skaitmeninis radijo imtuvas, Audi muzikos sąsaja ir MMI navigatorius plus.
Bose garso sistema valdo 14 garsiakalbių su 465 vatų galia. Garsiakalbiai duryse netiesiogiai apšviečiami LED diodų. Audi connect per „Bluetooth“ online automobilinį telefoną prisijungia prie interneto ir pasiūlo specialias interneto paslaugas, įskaitant „Google Earth“.
Keleiviai taip pat gali naudotis savo mobiliaisiais įrenginiais prisijungimai prie integruotos WLAN stotelės.

Saltinis: http://www.15min.lt/naujiena/gazas/naujoves/audi-a1-quattro-nauja-kompaktines-klases-paziba-219-186419

9
Kėbulo ir salono skyrius / Avanto bagazines remontas
« Įrašytas: 2011 Gruodžio 22, 11:13:53  »
Gal kas galite patarti koki meistra kuris galetu sutvarkyti 1996m  avanto bagazine? tinka Vilnius/Kaunas. Neuzsirakina jinai, buvau isardes tai ten tie stripukai grybauja, nemoku irr neturiu kantrybes ta padaryti pats. Busiu dekingas

10
Artėjant slidžių kelių sezonui, diskusijų apie tai, kokia transmisija automobilyje geresnė, girdime nuolat. Šįkart panagrinėkime jas žvelgiant iš konstrukcinės pusės. Kokie jų trūkumai ir kokie privalumai? Tikimės, kad ši informacija bus naudinga ir leis geriau išmokti valdyti savo automobilį.

Galinių ratų pavara

Tai labai konservatyvios konstrukcijos automobiliai. Šiais laikais galiniais ratais varomi dažniausiai būna sportiniai ar sportiški automobiliai. Arba tie, kurie laikosi tradicijų.

Dažniausiai galiniais ratais varomi automobiliai pagal anglišką terminologiją yra žymimi „RWD“ (rear wheel drive). Galiniais ratais varomas automobilis smagus tuo, jog masės pasiskirstymas pakrautam automobiliui yra labai tolygus. Eksploatacijos požiūriu daug pigiau remontuojamas priekinis tiltas,nes jo konstrukcija paprastesnė.

Deja, galiniais ratais varomi automobiliai salone turi truputį mažiau erdvės, nes dažnai juose  montuojami varikliai išilgai, tai pasiglemžia dalį erdvės.  Kėbule taip pat reikalingas tunelis kardaniniam velenui. Šių automobilių kiek sunkesnis valdymas, nes priekiniai ratai yra spaudžiami variklio masės, o galinių ratų sukibimas su danga nėra geras, jeigu automobilis nepakrautas, tai itin jaučiama slidžiame kelyje.

Tokių konstrukcijų trūkumas  – per didelis pasukamumas, angliškai vadinamas „oversteer“. Tokią konstrukciją naudoja dauguma „BMW“ modelių, taip pat „Ford Mustang“ ir kiti tradiciniai  sportiniai automobiliai.  Tokį slydimą suvaldyti sudėtinga, nes nuo trajektorijos pirmiausiai ima slysti automobilio galas. Tokį slydimą nepatyrusiam vairuotojui yra gan sudėtinga pastebėti.  Tačiau sporte tokia konstrukcija naudojama dažniausiai, nes automobilį galima valdyti slystant ir beveik neprarandant greičio.

Dėl geresnio masės pasiskirstymo, kartais tokiuose automobiliuose pavarų dėžę galime rasti prie galinių ratų („Alfa Romeo 155“, „Porsche 928“).

Kompaktiškesni automobiliai naudoja konstrukciją, kai variklis montuojamas prie galinių varančiųjų ratų. Šią konstrukciją naudojo „VW Kafer“, vis dar naudoja „Porsche 911“ ir „Toyota MR-2“, o taip pat šiuolaikiškas miesto vikruolis „SmartForTwo“.

Priekinių ratų pavara

Tai populiariausios konstrukcijos automobiliai. Konstrukcija gan kompaktiška, nes variklis, sankaba, pavarų dėžė su diferencialu sudaro vieną agregatą. Angliškai trumpinama kaip „FWD“ (front wheel drive). Variklis montuojamas išilgai arba skersai - kaip tik fantazija leidžia.

Manoma, kad tokios konstrukcijos  automobiliai  yra saugiausiai valdomi, nes  jo varantieji ratai visada yra apkrauti, t.y. turi didžiausią prispaudžiamą jėgą ir visada gerai sukimba su keliu. O praradus sukibimą jis dažniausiai nuo trajektorijos nuslysta priekiniais ratais, todėl suvaldyti tokį slydimą lengviausia, jis greičiausiai pastebimas. Automobilis tiesiog nuslysta nuo kelio priekiu, todėl toks slydimas laikomas saugiu.

Priekiniais ratais varomi automobiliai gali pasigirdi talpesnėmis bagažinėmis ir geresne salono erdve – mat galinė pakaba itin kompaktiška.

Šiais laikas dauguma automobilių gaminami būtent pagal tokią schemą. Eksploatuojant tokį automobilį teks sumokėti didesnę pinigų sumą taisant priekinę pakabą.

Didžiausia nedorybė - varančiosios jėgos nevisada sutampa su ratų riedėjimo kryptimi, todėl atsiranda taip vadinamas nepakankamas pasukamumas arba angliškai „understeer“.  Žvilgtelkit pro langą – didžioji dauguma automobilių yra būtent tokie („VW Golf“, „Mazda 3“ ir t.t.)

Keturių ratų pavara. Kitaip dar vadinama AWD arba 4WD

Tokia konstrukcija naudojama, kai reikia didelės traukos arba gero pravažumo. Todėl skirtingų gamintojų visų ratų pavaros skiriasi ir turi tam tikrą specifinę paskirtį. Dažniausiai tokias pavaras naudoja visureigių gamintojai.

Šiais laikais gaminami automobiliai, kurie visada varomi abiem tiltais, arba važiuojant normaliu režimu jie varomi tik priekiniais, o praslydus pastariesiems, į darbą įsijungia ir galiniai.

Daugeliu atvejų varomoji variklio galia tarp ašių paskirstoma netolygiai , pvz., 30:70, 40:60 ar 50:50. Kartais ji, priklausomai nuo besikeičiančių sąlygų, gali keistis.

Viena geriausių visų ratų pavarų montuojama „Subaru“ automobiliuose. Jie yra lengvai valdomi blogame ar slidžiame kelyje. Tiesa, tokių automobilių pakabos būna sudėtingiausios, jos ir kainuoja brangiausiai.

Kaip apsispręsti?

Kasdieniam, taupiam važinėjimui labiausiai tinka automobilis su priekiniais varančiais ratais. Jie lengvai valdomi, saugūs. Galiniais ratais varomi automobiliai skirti suteikti aštrius pojūčius. Jie greiti ir vairuotojui padovanoja gerų akimirkų, kurių tikrai nesuteiks priekiniais ratais varomas automobilis. Žinoma, jeigu mokėti tinkamai valdyti tokią transporto priemonę.

12
Audi S/RS klasė / Termostato keitimas eskei 4.2l
« Įrašytas: 2011 Lapkričio 03, 12:02:31  »
Sveiki ar kas keite ar daug darbo tenais, auto 93m avantas

13
V8 / Atejo laikas keisti tepalus
« Įrašytas: 2011 Spalio 04, 10:19:09  »
Sveiki, gal nepyksite uz nauja tema bent jau tokios neradau, pas mane esas 92m V8 varikliuku, tai ar esas ar V8 manau tepalu rusys ta pati pilasi. Kokius tepalus rekomenduotumet? kokio kamplumo?kas kiek keiciate? dekui uz info

14
Forumo dalyvių auto garažas / Lomberg garazas (S4 4.2l)
« Įrašytas: 2011 Rugsėjo 27, 09:08:08  »
Audi s4 4.2l mechanine, oro kondicionierius, sviesus rekaro salonas. Masina super kiek tukstanciu jau bebutu ideta ji to verta ir laukia dar investiciju...  :D






















15
Kėbulo ir salono skyrius / Cheminis stogo ir dureliu apmusalu valymas
« Įrašytas: 2011 Rugsėjo 06, 21:27:21  »
Sveiki niekad cheminio tokiems dalykams neesu dares, vieni sako kad blogai nes gali stogo medziaga atsokti tas pats su dureliu, kaip yra is tiesu teko kam susidurti? Nes siuo metu pas mane ledukas jokiu bangu jokiu atsokimu tik kad purvina siek tiek  :f  salonas visas sviesiai pilkas rekaro, eske ceckes kebule avantas

16
Audi S/RS klasė / S4 avant pakaba
« Įrašytas: 2011 Rugpjūčio 09, 09:52:10  »
Nuo rugsejo noriu kapitaliai susitvarkyti pakaba (net nepastebesi, kaip ziemos linksmybes ateis) i ka siulote investuoti daugiau pinigu i ka maziau kreipti demesio  8:8

17
Audi S/RS klasė / Sankaba ir jos remontas
« Įrašytas: 2011 Birželio 23, 16:38:03  »
Na ka po musu meeto suvariau sankaba mirtinai, kas galetu patarti ar pasidalinti ispudziais kur geriausia tvarkytis kokios kainos ir pan. Masina audi s4 4.2l 1992m

18
V8 / V8 kuro sanaudos
« Įrašytas: 2011 Kovo 15, 09:45:25  »
Sveiki kolegos, seniai jau esu nusipirkes audi s4 4.2l kad ziema kuro sanaudos tiesioginiu duju 20l vasara 17l mieste man pasirode normalios kaip tokiam varikliui, bet pries menesi pereidinejus TA man pasake kad CO2 kiekis ant benzo virsija 3kartus and duju 2kartus. Pakeiciau lemdazonda, ismetamuju duju kiekis normos ribose pasidare. Dabar duju sanaudos mieste pasidare apie 15-16l  :O ar gali taip zenkliai skirtis, nes pagal viska vasara turetu dar labiau sumazeti iki kokiu 12-13l., o kaip trasoje is viso apie 10l bus??? :) Nei trauka nei kiti parametrai nepakito, traukia taip pat gerai kaip ir pries tai nesakau kad tokios sanaudos yra lakstant, tiesiog vazineju i darba kamsciai pirmyn kamsciai atgal.

19
Kėbulo ir salono skyrius / Neatsidaro galines duris, nei is vidaus nei is isores
« Įrašytas: 2011 Vasario 21, 16:37:20  »
Zodziu nezinau kas nutiko nei is vidaus, nei is lauko patekti per galines kaires puses duris negaliu, C4 kebulas  S4 1992, ten tas vakumas gal grybauja, nezinau ne specas, vienas meistriukas tik paziurejo sako o cia vakumas apie 100lt kainuos o kur gedimas nesako sako ardyti viska reikia. Galiu tik pasakyti kad problema ne uzsalime, gal turite kokiu minciu ar zinote kas tvarko, o gal kam taip buvo nutike

20
Gyvenimo pomėgiai, interesai, hobi ar kita... / Alaus bokalu kolekcija
« Įrašytas: 2011 Vasario 16, 11:54:29  »
Sveiki su tevuku kolekcionuojame alaus, sidro  bokalus, taures  is viso pasaulio, svarbiausia kad butu emblema pavaizduota, paprastu be emblemu ar moliniu nerenkame. Siuo metu sukaupta kolekcija daugiau kaip 200vnt, vien tik is UK apie 60vnt. Tad jei kas turi kokiu prasau foto, gal iseis ka suderinti ar nusipirkti.

21
Žinynai / Akumuliatoriai: ar žinote, kad...
« Įrašytas: 2011 Vasario 16, 10:45:28  »
... akumuliatorius negamina elektros energijos, o tik ją kaupia ir atiduoda. Energiją gamina tik užvesto automobilio generatorius.

... akumuliatoriaus talpumas matuojamas ampervalandomis (Ah). Akumuliatoriaus talpumas yra lygus maksimalios to paties dydžio srovės, kuria 20 valandų buvo iškraunamas akumuliatorius, su sąlyga, kad įtampa nenukris žemiau 10,5 V, esant 26,7 °C ir 20 valandų sandaugai.

... akumuliatoriaus rezervinis talpumas matuojamas minutėmis. Rezervinis talpumas – tai laiko tarpas, per kurį akumuliatorius užtikrina 25 A srovę, esant +26,7 °C temperatūrai iki akumuliatoriaus įtampa nukris iki 10,5 V. Ši akumuliatoriaus charakteristika yra tikslesnis talpumo apibūdinimas, tačiau nėra plačiai vartojama.

... akumuliatoriaus startinė srovė matuojama amperais.

... imlumas srovei matuojamas minutėmis. Imlumas srovei – tai akumuliatoriui reikalingas laikas, per kurį jis atsinaujina iki pradinio įkrovimo lygio.

... akumuliatorius gali būti vadinamas „neaptarnaujamu“, kai atitinka šiuos reikalavimus: akumuliatorius įkraunamas 21 parą 14,4 V įtampa esant 40 °C temperatūrai. Per visą šį laiką vandens sunaudojimas negali būti didesnis nei 6 g/Ah.

... visi automobilio elektros prietaisai, įjungti vienu metu, sunaudoja elektros energijos 3 kartus daugiau nei automobilio generatorius gali pagaminti. Trūkstamas energijos kiekis naudojamas iš akumuliatoriaus.

... užvedimo metu sunaudotam elektros energijos kiekiui atstatyti akumuliatoriuje, reikia mažiausiai 20 min. važiuoti. Štai kodėl dažnai važinėjant nedideliais atstumais, akumuliatorius greitai išsikrauna.

... į tą patį automobilį skirtingose klimato juostose dedami skirtingi akumuliatoriai, pvz. „Golf III“ Italijoje – 36 Ah, Vokietijoje – 45 Ah, Skandinavijos šalyse – 64 Ah.

... akumuliatorių automobiliams yra daugiau nei 50 rūšių, todėl parinkti akumuliatorių konkrečiam automobiliui geriau patikėti specialistui.

... užšąla tik iškrauti akumuliatoriai. Įkrautas akumuliatorius gali užšalti tik prie -60 °C

... perkrauto ir nepilnai įkrauto akumuliatoriaus tarnavimo laikas sutrumpėja keletą kartų.

... pilnai išsikrovusio akumuliatoriaus automobilyje pakrauti neįmanoma. Tam reikalingas stacionarus įkrovimas, kurį geriau patikėti specialistui.

... pilnai įkrauti išsikrovusį akumuliatorių reikia mažiausiai 20 valandų.

... neužkuriamo automobilio su įjungta signalizacija akumuliatorius išsikrauna vidutiniškai per 10 dienų.

22
Audi S/RS klasė / Problema su mechanine 6pavaru greiciu deze
« Įrašytas: 2011 Sausio 03, 09:38:39  »
Sveiki savaitgali jungiant is pirmo begio i antra per staigiai atleidus sankaba kazkas trakstelejo, ir dabar pirma ir antra begi sunkiau jungti, atrodo kad kazkokia kliutis butu. Kame gali buti problema? Kiti begiai jungiasi kuo puikiausiai. prasau pagalbos. masina audi s4 1993m 4.2l mechanine 6 pavaru

23
Sveiki, po savaitgalio susiduriau su tokia problema. Turiu audi s4 1992m 4.2l stovi tiesiogines dujos, kada masina salta uzsiveda be problemu, bet su ja pasivazinejus ir kur nors sustojus, isjungus varikli, uzvesti nebeimanoma. Praeina keleta valandu uzsiveda vel. Pvz Vakar gryzau namo vakare uzgesinu varikli ir pabandau vel paleisti, neuzsiveda, vedasi ant benzo ir atrodo kad jo nebutu nors realiai apie 30l bake yra. Tada siandien ryte ant salto variklio uzsiveda is pirmo karto, nuvarau i darba kazkur 25min vaziavimo, uzgesinu ir vel nebeuzsiveda. Baigsiu darba 18h ir vel uzsivesiu. Kame problema, gal galite padeti?  ?!?

24
Kėbulo ir salono skyrius / Audi A6 vs Audi s4ceskes kebule
« Įrašytas: 2010 Gruodžio 01, 20:11:04  »
Ar tinka galinis/priekinis bamperis o taip pat galinis bagazines dangtis nuo audi A6 avanto i Audi S4ceskes kebule??

25
Kėbulo ir salono skyrius / bagazines rankenele avanto A6
« Įrašytas: 2010 Lapkričio 29, 16:05:24  »
Pasalus bandziau atidaryti bagazine audi a6 avant kazkas trakstelejo ir dabar rankenele laisvas stumdosi, gal kam buvo taip nutike?? pasidalinkite patirtimi

Puslapiai: [1] 2