Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?




Autorius Tema: Audi A6 C5 Coming/Leaving home  (Skaityta 9074 kartus)

Neprisijungęs DNGX

  • Įrašai: 1239
    • Žiūrėti profilį
Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Topic Start: 2017 Vasario 03, 13:13:34 »
Sveiki, taigi, jau buvau sukūręs temą kaip pajungti Coming/Leaving home funkciją automobilyje kuri nėra gamykliškai numatyta. Ieškojau daug informacijos po visokiausių šalių forumus, kalbėjausi su keletu forumiečių (labai ačiū kas pasidalinot informacija) na ir pavyko iš kelių schemų sulipdyti vieną, tinkančią man. Aišku aš neesu autoelektrikas, mano žinios labai primityvios, todėl ir darbai kuriuos čia aprašysiu yra toli gražu neprilygstantys originalui, tačiau viskas funkcionuoja ir veikia gerai, tad pamaniau įdėsiu aprašymą su nuotraukomis kaip ką aš dariau  :)


Detalės kurių mums reikės:
2 vnt. paprastų 5 kontaktų relių. Žemiau nuotrauka kokias naudojau aš:




Relių kontaktų arba paprastų užspaudžiamų kontaktėlių; (pastaruosius naudojau aš)
Poros metrų laido;
Jungtuko;
Bent 3vnt kontaktų su sklyle per vidurį kad prisukt prie varžto.


Įrankiai kurių mums reikės:
Replės;
Peilis;
Kelių rūšių atsuktuvai;
Izoliacija;
10mm galvutė arba raktelis.


Na ir štai pagal žemiau nuotraukoje įkeltą schemą imamės darbų:



Atsinešęs viską šiltai į kambarį susijungiau, užspaudžiau kontaktus ir pasilikau tik tuos galus kuriuos reikia jungti mašinoje. Tai yra minusas, pliusas, laidas prie 75x kontakto, laidas į salono apšvietimą ir laidas į šviesų rankelės 8 kontaktą (priešrūkinius žibintus). Tada einam į automobiliį, šiuo atveju viską dariau Audi A6 C5 automobilyje. Reikia nusiimti plastmasę po vairu (5 varžtai) ir plastmasiukę šalia slenksčio kairėje kuri dengia daug fyškių ir laidų. Tai išardom ir pagal schemą jungiam. Žemiau parodysiu nuotraukas kur kas tiksliai jungiasi:
Štai čia kur daug rudų laidų atsukame varžtą ir pajungiame minuso laidą:



Pliusą (30) ir 75x kontaktą jungiame vadinamoje BUSBAR eilėje kaip parodyta nuotraukoje:



Toliau pagal schemą susijungiam likusius laidus: vienas į šviesų rankenėlės 8 kontaktą (priešrūkinius žibintus) kitą vedame į salono apšvietimą. Salono apšvietimo laidas kurio mums reikia yra RAUDONOS/GELTONOS spalvos ir mes jį randame po ta pačia plastmase kuri dengia daug fyškių kairėje. Žemiau įdedu nuotrauką kur matomas salono apšvietimo laidas ir į jį pajungtas laidas nuo relės:


Na ir kai viską sujungiam matom po vairuotojo kojomis tokį laidyną kaip šioje nuotraukoje  :D



Aišku čia viskas pajungta tik pirmam bandymui. Taigi kai sujungiame, įjungiame jungtuką, uždedame akumuliatoriaus klemą (patartina atjungti prieš darbus), uždarome automobilio dureles ir einame žiūrėti kas vyksta. Pagal viską priešrukiniai turi žibėti. Tada užrakinam automobilį pulteliu ir priešrūkiniai po kelių sekundžių užgęsta. Atrakinam automobilį - priešrūkiniai užsidega. Sėdam į automobilį, įjungiam degimą ir pažiūrim ar priešrūkiniai užgeso. Jei visa tai veikia, vadinasi liko tik sutvarkyti laidus, viską gražiai apizoliuot, sustatyt relės į savo vietas ir pasidėt jungtuką mums patogioje vietoje.
Štai viską +- sustatom į vietas ir gaunam kažką panašaus:

Na žinoma galima kur kas gražiau turint geresnių įrankių, relės kontaktus tam skirtus ir daug daugiau laido. Na bet svarbiausiai visur yra kontaktas, nėra plikų laidų ir tveriam auto toliau.
Na ir štai sutverto automobilio salono vaizdas:

Jungtuką padėjau ten kur originaliai dedasi servizo knygelės, kadangi pas mane jų automobilyje nebuvo, tad jungtukas ten puikiai tiko ir jo visiškai nematyti.
Na ir viskas. Esmė šitos schemos tokia: priešrūkiniai žibintai visada veikia nuo salono apšvietimo, o su musų įdėtu papildomu jungtuku šią funkciją galime išjungi kada norime. Atrakinus automobilį jis mus pasitinka, užrakinus taip pat palydi keletui sekundžių. Ištraukus raktelį iš spynelės taip pat užsidega priešrukai. Taip pat jie užsidega ir nuo kiekvienų atidarytu durelių, tačiau mes galim tai atjungti su jungtuku. Įjungus degimą ši funkcija taip pat yra atjungiama. Kažkas panašaus turėtų būti ir kituose automobiliuose su elektriniu centriniu kuris rakinėjasi nuo pultelio.
Dėl darbų viso estetinio grožio aš suprantu kad tai nėra kažkas įpatingo, aš norėjau Jums parodyti esmę. Yra galimi ir kitoki šios funkcijos pajungimo būdai, tačiau jau tam reikia specialios laiko relės. Būkit atsakingi dirbdami su savo automobiliais, kad ko nors nesugadinti. Už sugadinimus aš tikrai neatsakau. Taigi tikiuosi kažkam bus naudinga  (h)
« Paskutinį kartą keitė: 2017 Vasario 03, 13:16:57 sukūrė DNGX »

Neprisijungęs wilmiz

  • Įrašai: 599
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Tauragė
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #1: 2017 Vasario 03, 19:38:02 »
Eik jau liuks viskas cia (y)

Neprisijungęs ~Romas~

  • Įrašai: 2312
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Klaipėda
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #2: 2017 Vasario 04, 10:12:36 »
Panaudojus laiko rele isviso butu liux. Tik kiek sudetingiau pajungt.

Neprisijungęs DNGX

  • Įrašai: 1239
    • Žiūrėti profilį
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #3: 2017 Vasario 04, 10:32:16 »
Panaudojus laiko rele isviso butu liux. Tik kiek sudetingiau pajungt.
Su laiko rėle išvis būtų beveik kaip originalas (+) O dėl sudėtingumo nemanau, esu radęs vieną laidą prie komforto bloko, nuo kurio užjungus priešrūkinius atrakinant ir užrakinant jie žybteli. Vadinasi tuo laidu yra siunčiamas kažkoks impulsas atrakinimo-užrakinimo metu, kuris galetų „užkrauti“ laiko relę, o ji jau atidavinėtų tam tikrą laiko tarpą srovę į priešrūinius ar kitus musu pasirinktus žibintus.

Neprisijungęs ~Romas~

  • Įrašai: 2312
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Klaipėda
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #4: 2017 Vasario 04, 10:49:02 »
Taciau vaziuojant uzrakinus automobili tuo paciu ir priesrukai isijungs. Pvz pas mane automatiskai uzsirakina automobilis pradejus vaziuoti, tai vaziuojant priesrukai isijungtu... zodziu reiktu apgalvoti visus variantus, del to sakau, kad kiek sudetingiau.

Neprisijungęs DNGX

  • Įrašai: 1239
    • Žiūrėti profilį
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #5: 2017 Vasario 04, 11:44:57 »
Taciau vaziuojant uzrakinus automobili tuo paciu ir priesrukai isijungs. Pvz pas mane automatiskai uzsirakina automobilis pradejus vaziuoti, tai vaziuojant priesrukai isijungtu... zodziu reiktu apgalvoti visus variantus, del to sakau, kad kiek sudetingiau.
Na tavo atveju tada jo, jau sudėtingiau

Neprisijungęs only AUDI

  • Moderatorius
  • *
  • Įrašai: 15998
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Aš dar nepasirinkau miesto
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #6: 2017 Vasario 04, 12:11:00 »
Taciau vaziuojant uzrakinus automobili tuo paciu ir priesrukai isijungs. Pvz pas mane automatiskai uzsirakina automobilis pradejus vaziuoti, tai vaziuojant priesrukai isijungtu... zodziu reiktu apgalvoti visus variantus, del to sakau, kad kiek sudetingiau.

Rėlės maitinimą atvirkštinį nuo degimo

Neprisijungęs ~Romas~

  • Įrašai: 2312
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Klaipėda
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #7: 2017 Vasario 04, 13:09:30 »
Ta pati galvojau. Zodziu viskas padaroma. Tik reikia pasukti smegenis  :-)

Neprisijungęs EdgVis

  • Įrašai: 184
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kėdainiai
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #8: 2017 Vasario 04, 13:46:27 »
Kaip man patinka kai zmones pasidalina idejomis, kuria temas ir padeda kitiems!  Puiki tema :) Tikrai uzveda ant kelio kurie nori sitos funkcijos.

Neprisijungęs Danik

  • Vilniaus miestas
  • Įrašai: 33
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #9: 2017 Vasario 08, 13:16:07 »
Koki saugikli naudojai?

Neprisijungęs Domas

  • 200 20v
  • Klubo narys
  • *
  • Įrašai: 18259
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Vilnius
Re: Audi A6 C5 Coming/Leaving home
« Atsakymas #10: 2017 Vasario 08, 13:31:21 »
ta izolkė (z)

Neprisijungęs DNGX

  • Įrašai: 1239
    • Žiūrėti profilį

 

Related Topics

  Antraštė / Pradėjo Atsakymai Paskutinis įrašas
37 Atsakymai
4271 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2009 Birželio 02, 11:02:34
sukūrė Minde
92 Atsakymai
12374 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2017 Balandžio 20, 13:14:43
sukūrė DjBooS
21 Atsakymai
9433 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2021 Sausio 11, 12:05:32
sukūrė DjBooS