Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?




Autorius Tema: Variklių vibracijos  (Skaityta 185927 kartus)

Neprisijungęs mazhylis

  • Įrašai: 8763
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
Variklių vibracijos
« Topic Start: 2007 Vasario 27, 13:45:07 »
Gerai suprojektuotas variklis turi dirbti tyliai ir tolygiai, neturi jaustis vibracijų. Tolygus variklio darbas leidžia pasiekti aukštesnes apsukas, išgauti didesnę galią. Variklio darbas priklauso nuo konstrukcijos: cilindrų skaičiaus, išsidėstymo, formos, kampo tarp cilindrų ir daug kitų faktorių. Daugiausia pagaminama paprastesnės konstrukcijos variklių, kurių vibracijos didesnės, o joms sumažinti naudojami balansiniai svoriai ir velenai. Tokie varikliai mažiau efektyvus, jų lyginamoji galia mažesnė, tačiau pagaminimo kaina žema. Prabangesniems automobiliams gaminami sudetingesnės konstrukcijos daugiacilindriai varikliai, kurių vibracijos yra mažesnės dėl atskirų cilindrų vibracijų savaiminės kompensacijos, didesnės pačio variklio ir smagračio masės ir kt.

Variklio cilindro darbo ciklas Keturtakčio vidaus degimo variklio (toliau tiesiog variklio) darbo ciklą sudaro 720° – 2 alkūninio veleno apsisukimai, kurių metu variklis įvykdo 4 taktų darbo programą. Iš 4 taktų tik viename vyksta degimo procesas ir galios atidavimas. Kiti trys taktai galios neatiduoda, o ją naudoja kuro mišinio įsiurbimui, suspaudimui ir atidirbusių dujų išmetimui. Taigi, vieno cilindro variklio galia atiduodama periodiškais impulsais (žr. pav.)

Tokios pulsacijos rezultatas – netolygus galios atidavimas ir variklio vibracijos. Vibracija atsiranda dėl judančių variklio dalių, ypač stūmoklių ir švaistiklių. Vienacilindriame variklyje stūmoklis su švaistikliu periodiškai juda aukštyn-žemyn, tuo pačiu dažniu ir kryptimi išjudindamas variklį. Realybėje vibracijų kryptis nėra vertikali, nes švaistiklis juda ne tik aukštyn-žemyn – apatinė švaistiklio dalis juda apskrita trajektorija ir šiek tiek vibracijos perduodamos kitomis kryptimis. Tačiau lyginant su stūmokliu, švaistiklio masė yra nedidelė, todėl, šoninės vibracijos yra daug mažesnės už verikaliąsias. Vibracijoms mažinti, naudojama keletas technologinių sprendimų.





Sunkus smagratis, kurio inercija padeda išlaikyti alkūninio veleno tolygų sukimąsi. Kuo masyvesnis smagratis, tuo tolygesnis variklio sukimąsis, tačiau per sunkus smagratis daro variklį per daug inertišką, lėtai reaguojantį į akseleratoriaus pedalą.
Daugiacilindriai varikliai. Jei vieno cilindro variklyje degimo procesas vyksta kas du apsisukimus, tai dviejų cilindrų variklis – kiekvieno apsisukimo metu, trijų cilindrų - kas 2/3 alkūninio veleno apsisukimo, keturių cilindrų – kas pusę apsisukimo ir t.t. 12 cilindrų variklyje per vieną apsisukimą degimo procesas vyksta net 6 kartus. Taigi, kuo daugiau cilindrų, tuo tolygesnė galios atidavimo kreivė ir mažiau vibracijų.

Šaltinis: http://klubas.autos.lt/
« Paskutinį kartą keitė: 2007 Kovo 21, 08:38:00 sukūrė mazhylis »

 

Related Topics

  Antraštė / Pradėjo Atsakymai Paskutinis įrašas
0 Atsakymai
1087 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2015 Liepos 11, 17:11:35
sukūrė Dainiuss
1 Atsakymai
3289 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2018 Liepos 13, 18:22:56
sukūrė DjBooS
5 Atsakymai
3442 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2020 Rugpjūčio 04, 08:38:59
sukūrė Domas