Labas, Svečias. Prašome prisijungti arba užsiregistruoti. Did you miss your activation email?
Autorius Tema: Paneigiant fizikos dėsnius - Audi RS4  (Skaityta 11111 kartus)

Neprisijungęs mazhylis

  • Įrašai: 8757
    • Žiūrėti profilį
  • Miestas: Kaunas
Paneigiant fizikos dėsnius - Audi RS4
« Topic Start: 2007 Vasario 28, 09:22:39 »
Gamintojo svetainė: http://www.audi.com/ 
Naujos kartos legendinė Audi RS4

Audi yra pagarsėjęs automobilių gamintojas. Audi vardas daugeliui asocijuojasi su patikimais, gerais ir pakankamai populiariais automobiliais, bet šiame straipsnyje mes apžvelgsime ne dažnai pasitaikančią keliuose Audi A4 versiją – Audi RS4. Iš esmės tai yra pats galingiausias A4 serijos modelis šį momentą. Kai kurie ekspertai sako jog šio automobilio negalima net lyginti su ankstesnės kartos modeliu, nes šis visiškai naujas RS4 turi tiek naujovių, kad yra pažengęs daugiau nei vienu žingsniu į priekį nuo ankstesnio RS4 modelio ar kitų gamintojų analogiškų modelių. Šis naujas automobilis turėtų patenkinti kiekvieną, netgi labai kaprizingą vairuotoją. Šis automobilis įkūnija savyje eleganciją, solidumą ir svarbiausiai didelę bei tobulai valdomą galią. Kalbant apie RS4 būtent ir reiktų pabrėžti, jog tai yra tobulai valdomas galingas bolidas, visą tai atlieka Quattro keturių varomų ratų sistema. Daugeliui ne paslaptis, jog Quattro ir Audi tai tas derinys kurio nori visi suprantantys ką reiškia preciziškas valdymas plačiame greičių diapazone ir esant net labai nepalankiom kelio dangos sąlygom, o turint tokį variklį kokiu yra aprūpintas RS4 galima būti ramiam, kad galios bus daugiau nei pakankamai.

Quattro – čia galioja ne visi fizikos dėsniai

Ne nuostabu, kad Audi RS4 vairuojasi labai tiksliai ir laikosi kelio taip lyg važiuotų per bėgius kurių kryptis ir posūkio aštrumas priklauso tik nuo vairuotojo elgesio su vairu ir kelių fizikos dėsniu kurių kol kas Quattro sistema neįstengia apeiti. Jau minėta Quattro sistema varanti visus keturis automobilio ratus visada užtikrina optimalų sukibimą su kelio danga esant net labai ne palankiom oro sąlygom, kai kelias pasidaro slidus arba sunkiai pravažiuojamas. Jau 25 metai kaip Audi diegia į savo gaminamus automobilius visų keturių varomųjų ratų sistemą kuri ir yra vadinama – Quattro. Tradicinė Quattro sistema montuojama į daugelį Audi gaminamų automobilių, bet RS4 turi šiek tiek kitokią Quattro sistemą. Pagrindiniai skirtumai būtų tokie, jog RS4 yra aprūpinta naujos kartos Quattro sistema turinčia asimetrinį-dinaminį galios paskirstymą į visus keturis ratus bei besiblokuojantį tarp ašinį diferencialą (Torsen differential) suteikiantį naujų savybių ir galimybių automobilio valdyme. Audi automobilį su Quattro sistema pakankamai sudėtingose situacijose esant slidžiai kelio dangai arba esant būtinybei atlikti aštrų manevrą gali suvaldyti ir vairuotojas neturintis ypatingų įgūdžių, svarbu nepamiršti, jog ir tokia tobula sistema turi savo ribas kurios pasireiškia tam tikrų fizikos dėsnių pavidalu. Maloni smulkmena yra ir ta, kad su tokiu automobiliu kuris turi visus keturis varomuosius ratus jūs galėsite pravažiuoti ir per sunkiai pravažiuojamas sniego pusnis ar purvo balas kuriose automobiliai tik su priekiniais ar galiniais varomaisiais ratais paprasčiausiai užklimptų, o žvyrkeliu važiuodami tikrai turėsite mažesnę galimybę prarasti automobilio kontrolę, o esant norui pravažiuoti žvyrkelį taip lyg vairuotumėte tikrą sportinį ralio automobilį. Tokie pasivažinėjimai plačiais žvyrkeliais vairuotojui ne tik sukels šypseną veide, bet ir suteiks tam tikros vairavimo praktikos kurios kada nors gali prireikti staiga atsiradus nenumatytoms aplinkybėms paprastame kelyje. Turėtumėme paminėti ir tai, jog automobiliai su Quattro sistema puikiai elgiasi kelyje žiemą, suteikdama daugiau galimybių tiksliai kontroliuoti automobilio elgesį net labai slidžiame kelyje, be abejo tam būtinos ir geros padangos, nes net beveik tobula Quattro sistema jums nepadės jei sumanysite per plikledį pasivažinėti „slick“ tipo padangomis.
Dar keli pastebėjimai dėl RS4 Quattro sistemos. Šis automobilis iš principo turi turėti tokią sistemą, nes variklio galingumas yra per didelis tam, kad būtų saugu jį visą perduoti tik į priekinius ratus, o galinių ratų pavara nėra tai kuo Audi galėtų pasigirti, nes visi Audi modeliai yra leidžiami tik su priekinių arba visų varomųjų ratų važiuoklėmis. Audi nuo seno turi tradiciją aprūpinti visus savo galingiausius S ir RS modelius visų keturių varomųjų ratų sistema norint suteikti saugumo ir tikslaus vairavimo automobiliui po kurio kapotu slepiasi ne mažiau 220 AG galingumo variklis. Beje, automobilis turintis daugiau kaip 200 AG perduodamų į priekinius ratus nėra itin patrauklus, tokiu atveju gali paaiškėti labai daug neigiamų savybių kaip nenuspėjamas „power steering“ elgesys kai kuris nors iš dviejų varančiųjų ratų prasisukdamas tempia automobilį į kurią nors pusę tuo iškreipdamas vairuotojui įspūdį apie vairo poziciją, paprasčiau tariant vairavimas daugiau pasireiškia per akseleratoriaus paspaudimą nei per vairo pasukimą, o tai gali iššaukti pavojingas situacijas kelyje. Taip pat jei yra per daug galios perduodama tik į priekinius ratus ne atsargus akseleratoriaus paspaudimas priverčia ratus prasisukinėti, kas posūkyje gali priversti automobilį slysti į posūkio išorinę dalį ir variklio trauka nepadės šioje situacijoje dėl to, kad ratai ir taip įgavę aukštus sūkius prasisukinėja ir nesukimba su kelio danga. Quattro sistema padeda išvengti daugelio nemalonių situacijų kelyje neįgudusiems vairuotojams, o įgudusiems suteikia daugiau vairavimo džiaugsmo ir galimybių šiek tiek „pakvailioti“.

Karšta širdis

Kiekvienas automobilis, kad ir koks jis būtų neapseina be vieno iš pagrindinių bet kurio automobilio komponento – variklio. Šio Audi RS4 „širdis“ yra labai ypatinga ir slepia savyje daug naujų technologinių sprendimų. Pradžiai paminėsim banalius, bet labai įspūdingus skaičius, o jie iš tiesų įspūdingi. Variklio galingumas 420 AG (323 kW) esant 7800 variklio apsisukimų per minutę ir sukimo momentas 430 Nm esant 5500 apsisukimų per minutę. Taip pat yra labai svarbu paminėti tai, jog 90 procentų viso sukimo momento yra prieinama diapazone nuo 2250 iki 7600 apsukų per minutę darbo režime, tiksliau tariant jūs vairuodami automobilį su tokiu varikliu praktiškai prie bet kurių apsukų nuspaudę akseleratorių gausite labai įspūdingą traukos efektą stumiantį mašiną į priekį. Toks variklio galingumas, sukimo momentas kokį turi šis variklis ir jo pasiskirstymas skirtinguose variklio darbo režimuose sąlygoja ir tai, jog Audi RS4 nuo 0 iki 100 km/h greičio įsibėgėja labai greitai vos per 4.8 sekundės, bet dar stipriau intriguoja tai, kad nuo 0 iki 200 km/h greičio šis automobilis įsibėgėja vos per 16 sekundžių, tai turėtų daug kam patikti. Iš senesnių Audi S ir RS modelių žinome tai, jog Audi sėkmingai savo galingiausiose automobilių versijose montuodavo variklius su turbo kompresoriais, ko gero daugelis Audi gerbėjų žino apie senesnės kartos gerai pasirodžiusius variklius kaip 2.2 20V Turbo (5 cilindrai eilėje), 2.7 Biturbo (6 cilindrai išdėstyti V forma – V6) ir 4.2 Biturbo (8 cilindrai išdėstyti V forma – V8), šių variklių galingumo diapazonas buvo nuo 220 iki 450 AG kas buvo pakankama daugeliui vairuotojų. Natūraliai kyla klausimas kodėl ir kokiu būdu Audi pagamino variklį kuris neturi turbo kompresoriaus (-ių), bet savyje slepia tokį galingumą ir kitus labai įspūdingus techninius parametrus. Viskas yra labai paprasta, naujasis Audi variklis skirtas RS4 modeliui turi įdiegtą naujausią degalų tiekimo į cilindrus technologiją, tiksliau tai yra tiesioginė kuro įpurškimo sistema – FSI. Tokia sistema leidžia labai tiksliai įpurkšti į cilindrus kuro mišinį ir koreguoti jo kiekį bei proporcijas (oras/kuras) kas suteikia varikliui greitesnės reakcijos į akseleratoriaus paspaudimą, didesnį kuro taupymą ir aukštesnius įmanomus variklio sūkius bei labai gerą galios ir sukimo momento pasiskirstymą visuose variklio darbo režimuose esant ir mažoms ir aukštoms apsukoms. Pati FSI technologija jau anksčiau pasirodė silpnesniuose benzininiuose Audi gaminamuose varikliuose, bet S ir RS klasės automobiliuose tai dar naujovė.

Beje tiems kas žavisi varikliais galinčiais išvystyti labai aukštus sūkius norėtumėme paminėti tai, jog Audi RS4 variklio maksimalūs sūkiai yra 8250 apsisukimų per minutę ir kaip minėjom didžiausią galingumą variklis išvysto esant 7800 sūkių per minutę, variklio garsas dirbant tokiame režime labai įspūdingas, bet žodžiais sunkiai nupasakojamas.
 

 

Related Topics

  Antraštė / Pradėjo Atsakymai Paskutinis įrašas
109 Atsakymai
115565 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2015 Gegužės 03, 16:13:02
sukūrė DasAuto
12 Atsakymai
31032 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2014 Spalio 23, 09:51:50
sukūrė audi gt3000 :D
0 Atsakymai
4818 Peržiūrėta
Paskutinis įrašas 2007 Vasario 27, 19:10:59
sukūrė mazhylis