Lietuvos Audi klubo forumas
Bendras Forumas => Naujienos AUDI gyvenime => Temą pradėjo: goodazz 2009 Spalio 30, 09:45:54
-
Savarankiškai važiuoti sugebančius automobilius Stanfordo universiteto Robotikos laboratorija kuria jau keleri metai. Neseniai jos sukurtas automobilis pasiekė tokio tipo transporto priemonių greičio rekordą - 224km/h ("Audi TT-S", kodinis pavadinimas “Shelly”). Tačiau kitas jų tikslas yra dar ambicingesnis: su "Shelly" pralėkti iki pat Pikes Peak kalno viršūnės.
GPS ir landšafto informacija "maitinama" be vairuotojo važiuojanti eksperimentinė "Audi TT-S" sukurta taip, kad sugebėtų savarankiškai atlikti valdomą slydimą ('driftą') ir sugebėtų po tokio čiuožimo atgauti stabilumą. Gali būti, jog šis automobilis taps automatinių ateities vairavimo sistemų pirmtaku, kurios leis žmonėms sėkmingiau išvengti autoavarijų. "Mes siekiame išsiaiškinti, kaip valdyti automobilį iki pat jo galimybių ribos", teigia Palo Alto (JAV) įsikūrusios VW "Electronics Research Lab" (ERL) vyresnysis inžinierius Ganymed'as Stanek'as, kartu su Stanfordo universiteto mokslininkais kūręs naująjį automobilį. Projekte dalyvauja ta pati komanda, kuri sukūrė "Junior" - autonominį "VW Passat", kuris laimėjo antrąją vietą DARPA organizuojamame robotizuotų automobilių lenktynių konkurse 2007 metais.
(http://www.technologijos.lt/upload/image/n/technologijos/automobiliai_ir_motociklai/straipsnis-9671/nuotrauka-21745/robotic_audi_02.jpg)(http://www.technologijos.lt/upload/image/n/technologijos/automobiliai_ir_motociklai/straipsnis-9671/nuotrauka-21744/robotic_audi_03.jpg)
Naujasis autonominis TT-S gerokai skiriasi nuo "Junior". "Junior" sugebėjo analizuoti aplinkos informaciją; jis turėjo videokameras, kurios galėjo matyti objektus ir kelio dangos ypatumus, ir visą šią informaciją jis derino su GPS navigacijos duomenimis. Visos informacijos apdorojimas buvo sudėtingas - mašinos viduje buvo patalpinti du kompiuteriai su "Linux" operacine sistema ir keturių branduolių "Pentium" procesoriais, o programa buvo sukurta C ir C++ terpėse.
TT-S “Shelly” įdiegta kitokia sistema. Èia nėra videokamerų, tik GPS ir mažesnis, mažesnės galios kompiuteris, naudojantis "Sun Java Real Time System" realaus laiko sistemą. Kodėl? Nepaisant galingų "Junior" procesorių, į aplinką reaguoti jis sugebėdavo per 20-50 milisekundžių intervalą. TT-S “Shelly” važinėja daug didesniu greičiu, o lekiant 220km/h net 20 milisekundžių yra per didelis vėlinimas. "Norėdami kontroliuoti ratus ties sukibimo su kelio danga riba, mums reikia sugebėti reaguoti per kelias milisekundes", sako Stanek'as. Būtent tokio laiko pakanka, kad TT-S sureaguotų į pakitusias važiavimo sąlygas. Didžiausias iššūkis transporto priemonės laukia kitais metais, kai kūrėjų komanda su savo kūriniu dalyvaus "Pike's Peak hill climb race" lenktynėse.
http://www.youtube.com/watch?v=-CuVVZq9GfY&feature=player_embedded (http://www.youtube.com/watch?v=-CuVVZq9GfY&feature=player_embedded)
Šaltinis: http://www.technologijos.lt/ (http://www.technologijos.lt/)
-
Amerikonizmas... :f Gyvenime nevairuosiu kibiro, kuris už mane sukinėt baranką norės :D
-
Amerikonizmas... :f Gyvenime nevairuosiu kibiro, kuris už mane sukinėt baranką norės :D
tipo nenoretum kad masina tave parveztu namo is baro kokio? :D
-
dingsta visas malonumas, tai jau tada manau geriau teleportintis (aa)
o namo gali ir zmona arba taxi parvezti
-
Amerikonizmas... :f Gyvenime nevairuosiu kibiro, kuris už mane sukinėt baranką norės :D
straipsnio ryškiai neskaitei :D
tai gal ir quattro yra amerikonizmas, nes į Pike's Peak važiavo amerikoje...
be to aiškiai parašyta, kad tyrimus užsako VW grupė. O kad amerikoje vystytis inovacijoms terpė palankesnė, negu europoje tai čia fkatas, kaip blynas. Vien jau silicio slėnį užtenka paminėti.
Čia tik pirminis produktas ir sunku įsivaizduoti, kam jis gali būti panaudotas ateityje(aišku tam tikra vizija yra, bet gyvenimas parodys. tą pačia q kūrė vedami visai kitos vizijos)... aišku vėlgi peršasi mintis, kad atviriausia taikymo sritis karo pramonė :D
Kita vertus, visi verkia, kad dings vairavimo malonumas... o kas iš visų verkiančių gali pasigirti, mokantys tą malonumą sugeneruoti? žiemą aikštelėje užpakalį pasukinėti? :D nebejuokinam... o va čia atsisėdi, į kompą suprogramuotas kačerginės žiedas, pasirenki važiavimo programą... ir linksminiesi.. ir baranką dėl vaizdo pats laikai. pajauti posukių įveikimo ribas(straipsnyje, kaip pastebėjote akcentuojamos ribinės situacijos).. ir "nemokamai"...
platesnio mąstymo chebryte, platesnio.. ne tik iki savo pilvo apačios geriausiu atveju..
-
goodazz, ar quattro trukdo valdyti automobilį? Šitas dalykas nu nežinau, visą malonumą atims :D nieko nebus, teks savo bulvevozą užkonservuot :-] jei labai staigiai tas dalykas pradės vystytis :)
-
goodazz, ar quattro trukdo valdyti automobilį? Šitas dalykas nu nežinau, visą malonumą atims :D nieko nebus, teks savo bulvevozą užkonservuot :-] jei labai staigiai tas dalykas pradės vystytis :)
jei nemoki valdyti q, labai trugdo.ir šiaip nesijaučiu pakankamai kompetetingas šiai diskusijai - ar q padeda ar trugdo(daug visokių niuansų ir "jeigu")...nebent pajudėjimą iš vietos vadini lengvesniu valdymu :)
...ir vistiek mano posto minties nepagavai ;)
-
dar lb nesenei ir mobiliu telefonu nebuvo :)
isivaizduoju ateity - atsisedi ryte pagiriotas y masina ir pasigirsta: "noriu nauju GoodYear'u su BBS ratlankeis nes sitie jau nemadyngi" :-] (aa) (aa)
-
pritariu goodazz kad Q tikrai trukdo kai nezinai kaip ji reaguoja i tavo vaiksmus. mano pirmoji Q isigyta buvo ziema, ir pirmas bandymas lauzt posuki, kai tada atrode "Q ISTEMPS IS BETKUR UZMYNUS GAZA", pasibaige ratlankio sudraskymu i bordiura :) bet prabegus pirmai ziemai, Q patapo nepamainomas kaifas :)
o dabar apie ta automatizma. realei pagalvojus. tu geriau sedi sturmano vietoi ir ispletes akis ziuri kas vyksta, ar pats bandai tas akis isplest kitam, kas patraukliau skamba? :) (aisku viskas priklauso kaip ir goodazz turejo omeny, "ar tu turesi kad ir kacerginei pakankamai igudziu tas akis pakeleiviui isplest, ar tik ziovuli sukelt?) :)